תרומה לחנוכה | תרומת מארז לחנוכה בצורה שקופה ב-100%

תרומה-לחנוכה
תרומה לחנוכה

"אדם נדיב באמת הוא זה שתמיד נותן, בין אם מעט או הרבה - לפני שהוא נתבקש לעשות זאת"
(אורחות צדיקים)

המצווה בתרומה

האם יש מצווה גדולה יותר מלתרום  ולתת? כנראה שגם הרבנים הגדולים יגידו לך שלא. בד ובבד כאשר מדובר על תרומה לחנוכה או לכל חג אחר שעשוי לשמח את אלה שתורמים להם להרגיש קצת פחות בודדים, להרגיש שדואגים להם, ולמעשה לחגוג את החג כמו אחד האדם. מה מיוחד כל כך בחנוכה? למה הוא עדיין נחגג? ולמה אנחנו לומדים עליו מידי שנה בבתי הספר ברחבי הארץ. על כל השאלות האלה אנו מקווים שנוכל לעזור לענות ובנוסף מקווים שתראו את הערך העליון בלתרום ולתת לאלו שפשוט לא שפר עליהם מזלם.

תוכן עניינים

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

חג החנוכה – אחד החגים השמחים ביותר הנחגגים במדינת ישראל וברחבי העולם

חג החנוכה, הידוע גם בשמו חג האורות, הוא חג שמביא איתו אור לא רק בצורה פיזית, על ידי הנרות הדולקים, אלא גם בצורה נפשית ורגשית. החג הזה מאיר את הלב, הוא מאגד את כל המשפחה סביב החנוכיה, ומפגיש אותנו עם המאכלים הכי טעימים שיש, כמו לביבות וסופגניות. על פניו תמונת המצב הזו של חגיגת החג נשמעת קסומה, אבל לצערנו המון משפחות ברחבי הארץ אינן יכולות לחגוג אותו בצורה הזו, משום שאין בידיהן משאבים כלכליים מספקים. לתת תרומה בחג החנוכה זו לא פחות ממצווה, וגם אם זה לא נראה לכם ככה כרגע – יכול מאוד להיות שהיא תעשה לכם אפילו יותר טוב מאשר למשפחות שלהן תתרמו.

תרומת מארז מזון לחנוכה – מה הוא מכיל?

המארזים שלנו עשירים בכל טוב ועוזרים לנזקקים לעבור את החג בכבוד.

ראשית, הדבר הבסיסי ביותר שנמצא בחבילה הוא ארוחה מוכנה וחמה – כך אנחנו מבטיחים שמקבל החבילה יעבור את החג על בטן מלאה.
בנוסף, אנו מוסיפים למארז מאכלים נוספים הקשורים למנהגי החג: סופגניות טריות ולביבות חמות ופריכות.

לבסוף, כדי לסיים את הארוחה בצורה מתוקה, אנו מוסיפים למארז המזון גם שקית ממתקים שעושה טוב לנזקקים ולילדיהם.

המטרה העיקרית שעומדת מאחורי תרומת מארז מזון לחנוכה מתחלקת לשניים:

  1. לדאוג לשובע של המשפחות, על המבוגרים ועל הילדים שמרכיבים אותן כאחד.
  2. לאפשר למשפחות חגיגה מלאה ושלמה של החג, הכוללת את קיום המצוות.
  3. לשפר את ההרגשה האישית של אותן המשפחות, שעם קבלת התרומה מרגישות שתמיד יש מישהו שחושב עליהן ומעוניין לעזור להן בכל הרגעים הקטנים והגדולים של החיים.


מתי החל חג החנוכה?

חנוכה הוא חג מיוחד שהתווסף לרשימת החגים היהודיים באיחור קל לאורך ההיסטוריה, שמו מגיע מחגיגה וחנוכה של בית המקדש השני ובנוסף הוא מצויין לזכר ניצחון החשמונאים במרד אותו הם נהלו נגד היוונים. עבירת חנוכה היא אווירה של הודאה והלל לאותם אנשים ומסומל על ידי הדלקת נרות.

המצוות של חג החנוכה

הדלקת נרות

הדלקת הנרות היא מצווה מדרבנן. לפי המצווה נהוג להדליק מידי יום נר נוסף לחנוכיה. ההדלקה נעשת לאחר שקיעת השמש ובשישי היא תעשה קצת לפני שקיעת השמש. אחד הניואנסים הקטנים במצווה זו שנהוג להדליק את החנוכיה בבית במקום בו אפשר לראות את החנוכיה ובכך ” להפיץ ולפרסם” את הנס הגדול שקרה. חשוב לציין שנרות חנוכה הן לראותם בלבד והן לא נועדו לשום דבר מלבד זה.

הודיה והלל 

בתפילה על הנרות מצויין שהם נועדו להודות ולהלל את אלוהים שבזכותו הנס קרה ולכן המצווה העיקרית בחנוכה היא ציון ברכת ההלל. בזמן חנוכה נהוג שם להוסיף את הביטוי על הניסים על כל תפילה שנעשת בעמידה כגון ברכת המזון וכו’.

איסור תענית 

ימי חנוכה הם ימים שאנו מציינים את הטוב שנעשה לעם היהודי, אנו צריכים להודות ולשבח את אלוהים על מה שנתן לנו ולכן חל איסור על הספדים ותעניות בזמן זה. כמו כן מותר מלאכה להבדיל מימים טובים אחרים.

תרומה לחנוכה

מכיוון שהחג מסמל את היציאה מחושך לאור וכולו דברי הודיה ושבח לניסים שעברו אבותינו, נהוג לתרום לנזקקים כסף, בגדים ואף תרומת מארז לחנוכה. 

כמה מילים על ההיסטוריה של החג 

ההיסטוריה של חג החנוכה היא הסיבה שאנו חוגגים אותו מידי שנה. בשנת 167 לפני הספירה החלו קבוצה של חשמונאים למרוד בשלטון ששלט בזמנו בישראל, מרד זה נקרא מרד החשמונאים. באותם זמנים השלטון הזר הטיל כמה וכמה גזרות שנקראו גזירות אנטיוכוס שבעצם אסרו על יהודים לקיים את מצוותיהם ולעסוק בדת היהודית. לאחר המרד המורדים הצליחו לשחרר את בית המקדש וירושלים. אומנם שחרור ירושלים היה לאחר 3 שנים מתחילת המרד אך המאבק המשיך שנים רבות. בשיא המאבק נקבע התאריך לחג שאותו אנו מכירים- חנוכה.

נס פך השמן

נס פך השמן הוא מאורע נדיר שמסופר באותם ימים של המרד. החשמונאים רצו לתחזק את בית המקדש ולחדש את פעילותו ולצורך כך רצו להדליק את האור במנורה. אך לצער החשמונאים כל מה שהיה בידם הוא רק פך קטן שהכיל כמות שמן שכביכול הייתה אמורה להספיק ליום אחד. לשמחת החשמונאים אותו פך קטן הספיק לא ליום אחד אלא לשמונה ימים וכתוצאה מזה אנו חוגגים את חג חנוכה במשך שמונה ימים שבכל יום אנו מדליקים נר לזכר אותו נס שקרה לחשמונאים בזמנו.

מנהגי החג

מאכלי החג 

נהוג לאכול סופגניות ולביבות, מאכלים אלה מבושלים בשמן רב ובכך אנו מזכירים לעצמינו את נס פך השמן שקרא לאבותינו.

סביבון 

סביבון הוא כלי משחקי שעל כל פיאה שלו יש אות אחרת ובסופו של דבר יוצא את המשפט נס גדול היה פה. סביבונים שנמכרים בחוץ לארץ הם סביבונים שעל פאותיהם כתובות האותיות נ, ג, ה, ש, שמרכיבות יחד את המשפט – נס גדול היה שם, בהתייחסות למדינת ישראל.

 

דמי חנוכה 

בחנוכה נהוג גם לתת לילדים דמי חנוכה- הם לא חייבים להיות כסף אמיתי ולכן תראו בחנוכה הרבה פעמים מתנות של מטבעות שוקולד מחולקים מחוץ לבתי הכנסת. לעומת זאת, בהקשר התרומה, דמי חנוכה שבאים בצורת כסף אמיתי בהחלט יכולים להיות נפלאים עבור המשפחות הנזקקות.

אז איך תורמים?

אצלנו במאיר פנים תוכלו למצוא דרכים רבות ומגוונות לתרומה לחנוכה. היכנסו לאתר האינטרנט שלנו ותוכלו להבין איזו מן הדרכים הכי מתאימה לכם לתרומה, וצרו איתנו קשר טלפוני במספר *3656 על מנת לקבל פרטים נוספים.

בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למעגל התורמים הקבועים שלנו, שלוקחים חלק בפעילות העמותה לא רק לקראת חגים כמו חג החנוכה, אלא לאורך השנה כולה. הצורך בתרומות עבור אותן המשפחות הנזקקות לעולם אינו פוסק, וככל שתוכלו לקחת חלק גדול יותר בתרומות – כך נוכל יחד לשמח יותר ויותר משפחות ברחבי המדינה.

לסיכום

לסיכום, כפי שניתן לראות חג החנוכה מושתת כולו על הודיה ושבח על מה שקרה לאבותינו, הוא חג שמבוסס על אור ולא על חושך ולכן תרומה לחנוכה היא מעשה כה חשוב. אתם אלה שיכולים לעשות את השינוי הקטן הזה ולתת את האור לכל אותם משפחות שנמצאות בצרה כלכלית. תרומה לא חייבת להיות גם בצורה של כסף אלא גם בצורה של מזון או כל דבר שעולה על רוחכם. אנו מאחלים לכולכם חג שמח ושיהיה כולו מואר בשמחה ואושר!

שאלות נפוצות על תרומה לחנוכה

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד