ארגוני צדקה

ארגוני צדקה
ארגוני צדקה

פָרֹס לָרָעֵב לַחְמֶךָ וַעֲנִיִּים מְרוּדִים תָּבִיא בָיִת כִּי תִרְאֶה עָרֹם וְכִסִּיתוֹ וּמִבְּשָׂרְךָ לֹא תִתְעַלָּם

ישעיהו נ"ח

מהו תפקידם של ארגוני צדקה?

תוכן עניינים

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

blank

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

blank

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

ארגוני צדקה – האוכלוסיות שאיתן הם עובדים

ארגוני צדקה שמים את הזרקור שלהם על מגוון רחב של אוכלוסיות שזקוקות לסיוע חיצוני על מנת לקיים אורח חיים תקין, ובחלק מהמקרים על מנת לשרוד. בין היתר, ניתן להבחין באוכלוסיות כמו אוכלוסיית ניצולי השואה, אוכלוסיית החיילים הבודדים, אוכלוסיית המשפחות הנזקקות, נערים ונערות בסיכון ועוד. לצערנו, יותר ויותר אנשים מצטרפים מדי שנה במדינת ישראל בפרט ובעולם בכלל אל מעגל העוני, שהוא כידוע מעגל נוראי שמביא איתו השפעות איומות. כחלק ממעגל העוני סובלים הנזקקים ממצבי רעב חמורים ביותר, ממחסור אדיר בביגוד, ציוד רפואי ותרופות, ריהוט ומכשירי חשמל ובחלק מהמקרים אפילו מהיעדר קורת גג מעל לראשם. בנקודה הזו ארגוני צדקה הופכים ללא פחות מקריטיים עבור אותם אנשים, שמחפשים באופן תדיר אחר מקורות שיכולים להזין אותם, להלין אותם ולספק להם את כל הציוד שלו הם זקוקים.

האוכלוסיות הללו ידועות בתור אוכלוסיות שזקוקות לסיוע חיצוני, משום שחלק מהאנשים שמרכיבים אותן אינם מסוגלים לספק לעצמם צרכים בסיסיים ביותר למחייה. מדובר על אנשים שאינם עובדים, ואם כן – הם עובדים בעבודות שאינן מניבות עבורם מספיק שכר או שכר מכבד שמאפשר להם לחיות חיים תקינים, אנשים מבוגרים שאינם מסוגלים לפרנס את עצמם וחיים מקצבאות זקנה מצומצמות ביותר, אנשים חולים שלא מקבלים את הקצבאות שלהם בזמן או בכלל, ובקיצור – אנשים שיחד מרכיבים אוכלוסייה מוחלשת ביותר, שאף גורם במדינה לא מסייע להם מרצונו החופשי. ארגוני צדקה הם לא פחות מהמושיעים עבור אותם האנשים, ולכן הפעילות שלהם היא כל כך חשובה.

ארגוני צדקה

תפקידם של ארגוני צדקה – חשוב יותר מכל

הצרכים האלו הם לא צרכים של מותרות, כמו נופשים או יציאה למסעדה, אלא צרכים בסיסיים כמו תרופות, מוצרי חשמל, ארוחות חמות, רהיטים, ביגוד ועוד. תפקידם של ארגוני צדקה הוא לדאוג לכל הצרכים האלו להתמלא, על ידי איסוף תרומות מאנשים שמסוגלים לתת מעצמם למען האחר.

כל אדם במדינת ישראל רשאי לתרום באיזו צורה שהוא בוחר. אנשים רבים יבחרו לתרום כספים, ואנשים אחרים יבחרו לתרום בגדים יד שנייה, מכשירי חשמל תקינים שאינם משמשים אותם יותר, מגוון רהיטים שהם לא מעוניינים בהם עוד, מחשבים נייחים וניידים ישנים, ואפילו ריהוט בדמות שולחנות, כסאות ומיטות. אולי על פניו נשמע שכל המוצרים והחפצים האלו אינם ברי שימוש, אבל בפועל מדובר על מוצרים וחפצים שיכולים לעשות את חייהם של הנזקקים הרבה יותר טובים ומרווחים. כמובן שאל כל אלו מצטרפות גם תרומות המזון השונות, בין אם בדמות מזון יבש כמו קופסאות שימורים, קטניות וכו’, ובין אם בדמות ארוחות חמות שמוגשות לנזקקים בחמגשיות כארוחות בוקר, צהריים וערב בסניפים השונים של ארגוני צדקה שפועלים במדינת ישראל.

תרומת כספים דרך ארגוני צדקה

כמובן שנוסף על כל אלו, ארגוני צדקה פועלים על מנת לאסוף כמה שיותר תרומות של כספים מהציבור, על מנת שאלו ישמשו אותם לרכישת מגוון מוצרים שיוכלו לשמש את האנשים הנזקקים, ויעזרו לארגונים להמשיך ולמלא את תפקידם נאמנה.

ארגוני צדקה במדינת ישראל פועלים לאורך כל ימות השנה, על אף שלעיתים נדמה שהפעילות שלהם מתנקזת אך ורק לקראת עונות החגים. לכן, אם גם אתם מעוניינים לקחת חלק בתרומה לארגוני צדקה, דעו שתמיד יהיה לכם מענה אנושי לעניין.

מאיר פנים – לתרום בצורה הנכונה והטובה ביותר

הארגון שלנו, מאיר פנים, נמנה מבין ארגוני צדקה שפועלים בארץ, וגם אנחנו עושים כל מאמץ על מנת לספק לאנשים הנזקקים את הצרכים שלהם. דרך תרומה דרכנו תוכלו לדעת שהכסף שלכם והציוד שתרמתם הולכים למטרות טובות. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לצרף אתכם לשורות המתנדבים והתורמים שלנו!

שאלות נפוצות על ארגוני צדקה

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 
blank

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד