תרומת אוכל לנזקקים | תרומת מזון לנזקקים

מדי שנה אנשים רבים מצטרפים למעגל העוני. מדובר באנשים אשר אין להם יכולת לרכוש מזון בסיסי וכך מדי יום הם מוצאים את עצמם במצב מסכן חיים. המציאות בה אנו חיים היא מציאות בה כל יום נזרקות לפח כמויות גדולות של מזון ולכן תרומת אוכל לנזקקים מהווה הכרח.

מה הביא להקמה של עמותות לנזקקים?

המצב הכלכלי בו מצויים אנשים רבים אשר אין ביכולתם לרכוש מזון בסיסי הוביל להקמה של עמותות לנזקקים. החברים בעמותות השונות מקדישים זמן רב לגיוס אנשים לטובת גיוס מזון. לא פעם הם מקבלים שיחת טלפון מנזקקים המעוניינים במזון ומחפשים עבורם אוכל.  לפי דוח העוני , כיום בישראל חיים למעלה מ-1.2 מיליון בני אדם מתחת לקו העוני, כאשר רבים מהם ילדים.

עמותות רבות פועלות בשיתוף משרד הרווחה

בשל המצב אשר נוצר, עמותות רבות פעולות בשיתוף משרד הרווחה ובשיתוף הרשויות המקומיות בערים השונים, כאשר קיים קשר הדוק בין פקידי הרווחה ובין העמותות. הדבר עוזר ותורם לנזקקים שכן יש מעקב מסודר אחריהם וכך הם מקבלים שירות טוב יותר. 

אנשים אשר זכאים לקבלת סלי מזון הם אנשים אשר נקבעו על ידי מחלקת הרווחה בתור נזקקים בשל המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו.  רוב האנשים הם מובטלים או אנשים בעלי הכנסה נמוכה, משפחות מרובות ילדים ומשפחות חד הוריות.

תרומת מזון לנזקקים -הפעילות מתבצעת לאורך כל השבוע

תרומת מזון לנזקקים מתבצעת לאורך כל השבוע כאשר מאמת נרחב מתבצע במרבית המקרים לקראת סוף השבוע כאשר החברים  המתנדבים בעמותות דואגים להכנת סלי מזון אותם הם מניחים בפתח הבתים של הנזקקים. במקרים אחרים, הנזקקים מגיעים אל בתי התמחוי שלנו על מנת לקבל את המזון הכולל מאכלים שונים ומזינים אשר מסייעים לנזקקים לשמור על מצב בריאותי תקין בשל העובדה כי המזונות כוללים מאכלים בריאים אשר תורמים להתפתחות תקינה.

המציאות הקשה בישראל יצרה מצב בו אותן עמותות הפכו לגופים ממסדיים לכל דבר אשר במקרים מסוימים מסייעים למדינה.  כיום נדמה כי המציאות חזקה יותר מהכל והרעב מציק לרבים וכך אנשים מוצאים את עצמם מגיעים אל העמותות השונות על מנת לקבל בשר או חתיכה של לחם כדי לשרוד את היום ולא להמשיך ללא כל קבלת אוכל.

וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

מסכת סנהדרין ד, ה

תרומת אוכל לנזקקים -כיצד זה מתבצע בפועל?

חבילות מזון: הנזקקים מקבלים סלי מזון הכוללים בין היתר מוצרי בשר וחלב,  פירות וירקות וכן לחם ושתייה וכן ממתקים לילדים.  במקרים מסוימים מגיעים הנזקקים אל עמדות חלוקה שונות על מנת לקבל את המזון.

ארוחה חמה: בבתי התמחוי שלנו הארוחות כוללות בין היתר מנות עוף, בשר או דגים. כמובן שהארוחה כוללת בין היתר גם תוספות.

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בית התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_חג

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

ארוחות-ילדים

תרומת מזון לילדים נזקקים

למעגל העוני אין פנים, אין מגדר, אין גיל. אנו תורמים גם לילדים.

תמונות לסליידר_חגים3

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

מאיר פנים פועלת לצמצום העוני בישראל

המטרה שלנו היא לצמצםהעוני בישראל ואפשרות לכל אחד לקבל מזון במידה ואין לו יכולת להשיגו. נציגי העמותות השונות עומדים לרשות הנזקקים ומאפשרים להם לקבל תרומות אוכל על מנת להתקיים. הנציגים מעניקים מענה טלפוני בעת הצורך ועונים על כל שאלה באריכות רבה.

כמו כן אנחנו עוזרים תיווך בין אנשים שרוצים לבצע תרומה לנזקקים באמצעות רהיטים.

לאפשר חג שמח לכל אדם

מבין התקופות השונות תקופת החגים נחשבת לאחת התקופות המורכבות ביותר עבור נזקקים חסרי יכולת. העובדה כי אין להם יכולת לחגוג בשעה שאין להם אוכל הופכת את תקופת החגים לקשה יותר. תרומה של אוכל באמצעות חלוקה או באמצעות סלי מזון תהפוך את החגים לתקופה שמחה יותר עבורם.

תרומה של מזון בתקופת החגים תאפשר להם להעלות חיוך על השפתיים שלהם ולחגוג את החגים בדיוק כמו כל אחד אחר. בתקופת החגים מקיימות העמותות השונות מבצעי חלוקה גדולים יותר מהרגיל הכוללים סלי מזון המותאמים לחג. כך למשל, בחג הפסח ניתן לקבל קערת סדר ומצות.

מה נדרש מצוות עמותה?

צוות אשר נכלל בעמותה לרבות חברי העמותה והמתנדבים פועלים ביחד למען האוכלוסיה לצורך ביצוע שליחות ברמה הגבוהה ביותר.

עמותות שונות הפועלות למען הציבור בישראל עושות את בשקיפות מלאה תוך הקפדה על כל הדינים המסדירים את פעילות העמותות ללא כל כוונת רווח ודין אחר.

משפחה גדולה מקבלת סל מזון גדול יותר?

יש להדגיש כי ככל שהמשפחה גדולה יותר, כך היא זוכה לקבלת סל מזון גדול יותר אשר עלותו עשויה להסתכם בכמה מאות שקלים ואף יותר.  

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️