תרומות לניצולי שואה

תרומות לניצולי שואה
תרומות לניצולי שואה

"הייתי חיייב לעזור להם, לא היתה שום ברירה אחרת"
(אוסקר שינדלר)

אחרי שחוו זוועות בשנות ה-40 של המאה הקודמת, הגיעו ניצולי שואה רבים אל ארץ ישראל במטרה ברורה להקים כאן משפחה, להתרחב ולהצהיר “הננו כאן”. אולם לא הרבה זמן אחרי שהקימו כאן מדינה ומשפחות, בנו כאן בתים וסוף סוף התחילו לשכוח את הטראומה שעברו כשהיו צעירים יותר, רבים מהם נתקלים בתנאי עוני מכפירים, מגורים בבתים רעועים וחווים חיי בדידות. רובם משוועים לכל רגע של שיח או מפגש, ארגז מזון שיאפשר להם לעבור עוד שבוע בשובע וחיים מהיד לפה. בגלל המצב העצוב הזה, תרומות לניצולי שואה הן לא פחות ממבורכות, ויש כמה דרכים שתוכלו לקחת בהן חלק.

המצוקה של ניצולי שואה

חלק מניצולי השואה הגיעו למצב שבו הם נמצאים בעקבות תמהיל של כמה וכמה סיבות. חלקם אנשים בודדים ועריריים ללא משפחות שידאגו להם, לא לצרכים הנפשיים שלהם, לא לגופניים ובוודאי לא לכלכליים. הרווחה שלהם נפגעת אנושות, ולצערנו עם השנים האוכלוסיה הזו הפכה להיות יותר ויותר שקופה.

בנוסף, עבור הרבה מהם כספי פיצויים או פנסיה הם בגדר כמעט ולא קיימים, כאשר מדי חודש הם צריכים לשלם עבור המון דברים, כך שגם מה שנכנס לחשבון הבנק שלהם – מיד מוצא את דרכו החוצה על מנת לעמוד בתשלומים. ולא רק זה, מדובר כאן על אוכלוסייה שנמצאת בגיל מבוגר וחלקם נמצאים במצב בריאותי לא טוב. תוסיפו לכל ההוצאות גם הוצאות רפואיות כמו אשפוז, תרופות וטיפולים, והנה לכם דרדור כלכלי, נפשי וגופני – כולם בעת ובעונה אחת.

אז איך עוזרים? כסף הוא תרומה חשובה, אך הוא לא הדרך היחידה

תרומות לניצולי שואה באות פעמים רבות לידי ביטוי באמצעות כסף. בעלי ממון ואנשים רבים מוכנים לפתוח את הלב וגם את הכיס ולתת כסף בתור תרומות לניצולי שואה, מה שעוזר להם לשלם חשבונות, לקנות תנור חדש במקום זה שלא עובד ולמלא את המקרר באוכל טוב.

אולם מעבר לכסף, תרומות לניצולי שואה יכולות לבוא לידי ביטוי בעוד מגוון דרכים שחשוב לנו לספר לכם עליהן, ואתם מוזמנים לבחור את הדרך המועדפת עליכם ולקחת חלק בהרמת האוכלוסייה הזאת, שמנסה לשמור מדי יום על הראש שלה מעל קו המים.

תרומות לניצולי שואה

מעבר לכסף, תרומות לניצולי שואה יכולות לבוא לידי ביטוי בדמות בגדים חמים לימי החורף הקרים ובגדי קיץ לימים החמים של עונת הקיץ הישראלי, מוצרי חשמל שונים כמו תנור, מיקרוגל, מקרר ועוד, רהיטים שמיצו את עצמם מבחינתכם אך יכולים בהחלט להיות שימושיים עבורם: שולחנות, כסאות, שידות, פינות אוכל וכו’. עבור אנשים שנמצאים במצוקה כל תרומה יכולה לעזור, וכשמדובר על ניצולי שואה על אחת כמה וכמה.

לא רק לקראת יום השואה

אזרחי ישראל ואזרחי העולם בכלל נוהגים להיזכר ולחשוב על ניצולי שואה כאשר הם עולים למודעות, ומתי זה קורה? בדיוק פעמיים בשנה – האחת ביום הזכרון הבין לאומי לשואה שמתרחש בחודש ינואר, והשניה ביום הזכרון לשואה ולגבורה שמצוין בדרך כלל בחודש אפריל במדינת ישראל. הצפירה גורמת לנו להתייחד עם זכרם של הנספים ולחשוב על אלו שנמצאים עדיין בין החיים, והמעמד המרגש והעוצמתי גורם לרבים להתחיל ולתרום.

אולם שני המועדים האלו הם חשובים מאוד ומעוררים מודעות והכרה, אך הם ממש לא שני המועדים היחידים שבהם ניצולי שואה זקוקים לתרומות וליחס. עבורם כל יום הוא הישרדות מחודשת, ולכן תרומות לניצולי שואה חשובות לאורך כל השנה, ובכל צורה שהיא.

תרומה לניצולים – איך עושים את זה?

כדי להיות חלק מתרומות לניצולי שואה שנאספות מדי יום ביומו, לא תצטרכו לעשות שום דבר מיוחד. עמותות וארגונים רבים מקבלים בברכה תורמים חדשים ופותחים את אפשרות התרומה גם באמצעות העברה בנקאית וגם באמצעות איסוף מהבתים של מוצרי חשמל, רהיטים, ביגוד וכל דבר אחר שברצונכם לתרום.

אם מתחשק לכם לקחת את התרומה צעד אחד קדימה ולהיות חלק בלתי נפרד מהפעילויות השוטפות של העמותות, אתם מוזמנים לבחור עמותה ולהצטרף למעגל המתנדבים שאוספים מזון, מבקרים את ניצולי השואה ומבלים איתם את זמנם, משפצים את ביתם שיפוצים קלים כמו סיוד ותיקון בעיות אינסטלציה שונות ועוד. ארגון מאיר פנים מזמין אתכם להיות חלק מהפעילות השוטפת וליצור קשר עוד היום בטלפון 3656*.

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

blank

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

blank

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 
blank

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד