תרומות לניצולי שואה – 100% שקיפות

תרומות לניצולי שואה
תרומות לניצולי שואה

"הייתי חיייב לעזור להם, לא היתה שום ברירה אחרת"
(אוסקר שינדלר)

אחרי שחוו זוועות בשנות ה-40 של המאה הקודמת, הגיעו ניצולי שואה רבים אל ארץ ישראל במטרה ברורה להקים כאן משפחה, להתרחב ולהצהיר “הננו כאן”. אולם לא הרבה זמן אחרי שהקימו כאן מדינה ומשפחות, בנו כאן בתים וסוף סוף התחילו לשכוח את הטראומה שעברו כשהיו צעירים יותר, רבים מהם נתקלים בתנאי עוני מכפירים, מגורים בבתים רעועים וחווים חיי בדידות. רובם משוועים לכל רגע של שיח או מפגש, ארגז מזון שיאפשר להם לעבור עוד שבוע בשובע וחיים מהיד לפה. בגלל המצב העצוב הזה, תרומות לניצולי שואה הן לא פחות ממבורכות, ויש כמה דרכים שתוכלו לקחת בהן חלק. אנחנו במאיר פנים נשמח לעמוד בתור העמותה שאליה תפנו על מנת לתרום מעצמכם לניצולי השואה, אז לפני הכל – הנה כמה פרטי מידע שחשוב לנו מאוד שתכירו.

מי הם ניצולי השואה?

לאחר שהקימו משפחות ונטעו שורשים בארץ אבותיהם, ניצולי השואה מהווים עבור כל עם ישראל דוגמא חיה לצורך הכל כך גדול שיש בקהילה ובחיבור שבין היהודים, הקהילות והעם כולו. שכן אם בשנות הארבעים עבור הניצולים מעשים אכזריים וטראומות מלחמה איומות, כיום אנו אלו שערבים לכך שיוכלו לחיות את שראית חייהם בצורה מכובדת ובריאה, בין אם ביכולת לרכוש כדורים ועד במילוי הארונות במזון חשוב וקריטי עבור חלק מהם. 

אך מעל לכל ניצולי השואה הם דוגמא ליכולת שלנו כעם לקום, לבנות עצמו מחדש ולהמשיך במסע החיים בראש מורם. לכן עבור ניצולים אלו הזקוקים לא פעם למגוון שירותים שונים, חשוב שאנו כאוכלוסייה המבקשת לשמור על ההיסטוריה ולשמר את הזהות, נוכל להעניק עזרה עבור אלו ששילמו מחיר אך ורק על הזהות היהודית שלהם.

המצוקה של ניצולי שואה

חלק מניצולי השואה הגיעו למצב שבו הם נמצאים בעקבות תמהיל של כמה וכמה סיבות. חלקם אנשים בודדים ועריריים ללא משפחות שידאגו להם, לא לצרכים הנפשיים שלהם, לא לגופניים ובוודאי לא לכלכליים. הרווחה שלהם נפגעת אנושות, ולצערנו עם השנים האוכלוסיה הזו הפכה להיות יותר ויותר שקופה.

בנוסף, עבור הרבה מהם כספי פיצויים או פנסיה הם בגדר כמעט ולא קיימים, כאשר מדי חודש הם צריכים לשלם עבור המון דברים, כך שגם מה שנכנס לחשבון הבנק שלהם – מיד מוצא את דרכו החוצה על מנת לעמוד בתשלומים. ולא רק זה, מדובר כאן על אוכלוסייה שנמצאת בגיל מבוגר וחלקם נמצאים במצב בריאותי לא טוב. תוסיפו לכל ההוצאות גם הוצאות רפואיות כמו אשפוז, תרופות וטיפולים, והנה לכם דרדור כלכלי, נפשי וגופני – כולם בעת ובעונה אחת.

לצערנו, ניצולי השואה צריכים להתקיים אך ורק מתוך קצבאות נמוכות במיוחד, שעומדות לא פעם על סכומים נמוכים יותר מהסכומים המקובלים כשכר מינימום, לדוגמה. ניצולי שואה רבים מתקיימים מהכנסה בגובה של כ-2,000 ש”ח בלבד בחודש, דבר שלא מכסה אפילו לא מחצית מהצרכים הבסיסיים ביותר לקיומם היום יומי: תרופות, אוכל, בגדים, מוצרי חשמל לחימום ולקירור ועוד.

הסיטואציה העצובה והאבסורדית הזו, שבמסגרתה אנשים רבים שבמידה רבה בזכותם הוקמה ומתקיימת מדינת ישראל אינם מצליחים לקיים אורח חיים תקין, נורמטיבי ומאפשר, מובילה לפעילות הענפה של העמותות הרובות הפעילות בארץ. אנחנו במאיר פנים מקדישים זמן רב ופעולות רבות על מנת להסב מעט רווחה לחייהם של ניצולי השואה, וגם אתם מוזמנים להיות חלק מהעשייה החשובה הזו.

אז איך עוזרים? כסף הוא תרומה חשובה, אך הוא לא הדרך היחידה

תרומות לניצולי שואה באות פעמים רבות לידי ביטוי באמצעות כסף. בעלי ממון ואנשים רבים מוכנים לפתוח את הלב וגם את הכיס ולתת כסף בתור תרומות לניצולי שואה, מה שעוזר להם לשלם חשבונות, לקנות תנור חדש במקום זה שלא עובד ולמלא את המקרר באוכל טוב.

מדובר כאן על סכומי כסף נמוכים וגבוהים כאחד, וכל תרומה היא מבורכת. כן, גם אנשים שנמנעים מתרומה משום שאין להם יכולת לתרום סכומים נכבדים, כדאי שידעו שגם תרומות שעומדות על 20 ש”ח או 50 ש”ח הן משמעותיות ביותר, ויכולות לקדם עוד ניצול או ניצולת שואה אל עבר חיים טובים יותר.

אולם מעבר לכסף, תרומות לניצולי שואה יכולות לבוא לידי ביטוי בעוד מגוון דרכים שחשוב לנו לספר לכם עליהן, ואתם מוזמנים לבחור את הדרך המועדפת עליכם ולקחת חלק בהרמת האוכלוסייה הזאת, שמנסה לשמור מדי יום על הראש שלה מעל קו המים.

תרומות לניצולי שואה

מעבר לכסף, תרומות לניצולי שואה יכולות לבוא לידי ביטוי בדמות בגדים חמים לימי החורף הקרים ובגדי קיץ לימים החמים של עונת הקיץ הישראלי, מוצרי חשמל שונים כמו תנור, מיקרוגל, מקרר ועוד, רהיטים שמיצו את עצמם מבחינתכם אך יכולים בהחלט להיות שימושיים עבורם: שולחנות, כסאות, שידות, פינות אוכל וכו’. עבור אנשים שנמצאים במצוקה כל תרומה יכולה לעזור, וכשמדובר על ניצולי שואה על אחת כמה וכמה.

אנשים רבים מבצעים סדר בבית לקראת חגים, לקראת מעבר דירה ולפעמים גם באופן ספונטני. אם אתם נמנים בין האנשים האלו, חשוב לנו שתדעו שיש לכם אלטרנטיבה נוספת מעבר ללזרוק את החפצים שאין לכם יותר שימוש בהם – תרומה לניצולי שואה. גם פריט שנראה לכם כפריט לא שימושי או בלוי מדי, יתקבל בברכה אצלנו בעמותה. אנחנו נדאג לתקן, לשפץ ולהבטיח את איכות הפריט לפני שנעביר אותו לניצולי השואה, כך שאם חלפה לכם בראש המחשבה לזרוק אותו – חשוב לנו שהמחשבה על תרומה שלו תתפוס את מקומה.

לא רק לקראת יום השואה

אזרחי ישראל ואזרחי העולם בכלל נוהגים להיזכר ולחשוב על ניצולי שואה כאשר הם עולים למודעות, ומתי זה קורה? בדיוק פעמיים בשנה – האחת ביום הזכרון הבין לאומי לשואה שמתרחש בחודש ינואר, והשניה ביום הזכרון לשואה ולגבורה שמצוין בדרך כלל בחודש אפריל במדינת ישראל. הצפירה גורמת לנו להתייחד עם זכרם של הנספים ולחשוב על אלו שנמצאים עדיין בין החיים, והמעמד המרגש והעוצמתי גורם לרבים להתחיל ולתרום.

אולם שני המועדים האלו הם חשובים מאוד ומעוררים מודעות והכרה, אך הם ממש לא שני המועדים היחידים שבהם ניצולי שואה זקוקים לתרומות וליחס. עבורם כל יום הוא הישרדות מחודשת, ולכן תרומות לניצולי שואה חשובות לאורך כל השנה, ובכל צורה שהיא.

נוסף על הימים האלו, תרומות נוספות מתקבלות בעיקר לקראת תקופות החגים הגדולים, כמו ראש השנה או חג הפסח, לדוגמה. אז נכון, אמנם גם תקופת החגים היא תקופה שמביאה איתה הרבה יותר סולידריות ורצון לעזרה לזולת, אבל חשוב להבין שגם זמני השגרה הם קריטים לניצולי השואה, לפעמים אפילו יותר מזמני המועדים המיוחדים.

דור הולך ונעלם

ניצולי השואה הם דור יחסית מבוגר, שכן תשעים אחוז מהם כבר בני שמונים ומעלה כאשר הגיל הממוצע של ניצול שואה הוא כ-85 שנים. עם זאת בממוצע נפטרים מידי יום במדינת ישראל כ42 ניצולי שואה, בין אם בשל מחלות, זקנה ולעיתים אף מצב כלכלי מחפיר. נתון זה זועק את העזרה הנדרשת עבור האוכלוסייה היקרה הזו אשר שילמה מחיר נפשי ובחלק לא קטן מהמקרים גם מחיר פיזי לא פשוט. 

ובשל מצב שכזה החובה המוסרית שלנו היא לדאוג, לשמר ולשמור על אוכלוסיית ניצולי השואה בכדי שיוכלו לזכות באורך חיים מטיב ומכובד גם בגילאים מופלגים שכאלו. וכמו שציינו ניתן לעשות זאת לא רק דרך תרומה כספית, אלא גם ברהיטים שונים, ביגוד ואפילו פעילות התנדבותית כמו איסוף מזון ועד ביקור אצל ניצול שואה.

תרומה לניצולים – איך עושים את זה?

כדי להיות חלק מתרומות לניצולי שואה שנאספות מדי יום ביומו, לא תצטרכו לעשות שום דבר מיוחד. עמותות וארגונים רבים מקבלים בברכה תורמים חדשים ופותחים את אפשרות התרומה גם באמצעות העברה בנקאית וגם באמצעות איסוף מהבתים של מוצרי חשמל, רהיטים, ביגוד וכל דבר אחר שברצונכם לתרום.

אנחנו נשמח לקבל את התרומות שלכם מכל סוג שהוא, ולהשמיש אותן לפני ההעברה לניצולי השואה. באופן הזה, נוכל לייצר יחד מעגל של “תן וקח”, ונדאג שלאף ניצול או ניצולת שואה לא יחסר עוד דבר.

אם מתחשק לכם לקחת את התרומה צעד אחד קדימה ולהיות חלק בלתי נפרד מהפעילויות השוטפות של העמותות, אתם מוזמנים לבחור עמותה ולהצטרף למעגל המתנדבים שאוספים מזון, מבקרים את ניצולי השואה ומבלים איתם את זמנם, משפצים את ביתם שיפוצים קלים כמו סיוד ותיקון בעיות אינסטלציה שונות ועוד. 

ארגון מאיר פנים מזמין אתכם להיות חלק מהפעילות השוטפת וליצור קשר עוד היום בטלפון 3656*. נשמח לקבל אתכם באהבה אל מעגל המתנדבים שלנו, ולשבץ אתכם בכל מסגרת התנדבותית שמתאימה לכם באופן אישי. בין אם תרצו לתרום כספים, לתרום מהיכולות והכישורים האישיים שלכם, לתרום מהזמן שלכם או לתרום בכל דרך אחרת – אנחנו מבטיחים לחבק את הרצון הטוב שלכם ולקבל אתכם אלינו בברכה! הצטרפו אלינו עוד היום, דאגו לעשות טוב לניצולי השואה, ועל הדרך גם להרגיש ממש טוב עם עצמכם.

תרומה לניצולי שואה – להמשיך להאיר

תרומה קטנה עבור ניצולי שואה תוכל לעזור ולהאיר גם תקופות קשות ומורכבות, להזכיר לאותם ניצולים כי קיימת קהילה שלמה מאחוריהם אשר מוכנה להעניק לא רק תרומות כספיות או מוצרי חשמל אלא כל עזרה הנדרשת בכדי לשמור על אורח חיים תקין ובריא. לכן תרומה שכזו תאפשר לנו להמשיך להאיר את האור שלכם, בכל צורה ועם המון תקווה. 

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

שאלות נפוצות על תרומה לניצולי שואה

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד