תרומה לעניים ב-100% שקיפות

תרומה לעניים
תרומה לעניים

פָרֹס לָרָעֵב לַחְמֶךָ וַעֲנִיִּים מְרוּדִים תָּבִיא בָיִת כִּי תִרְאֶה עָרֹם וְכִסִּיתוֹ וּמִבְּשָׂרְךָ לֹא תִתְעַלָּם

ישעיהו נ"ח

כל מה שצריך לדעת על תרומה לעניים

בשנים האחרונות הפער בין השכבות במדינת ישראל הולך ומתעצם. השכבות העשירות הופכות לעשירות אפילו יותר, שכבות הביניים נותרות במקומן ולא מצליחות לפרוץ את תקרת הזכוכית, ואילו השכבות הנמוכות והעניות נאלצות להתמודד עם עוני אפילו חריף יותר מזה שאליו הן התרגלו לאורך השנים. הפערים הללו נולדים מתוך לא מעט שינויים שמתקיימים בארץ, אולם מה שבטוח הוא שהשכבות הנמוכות ביותר סובלות ממחסור ענק לא רק בכסף אלא גם באוכל, מכשירי חשמל, רהיטים, בגדים, ציוד רפואי ותרופות ועוד המון דברים יום יומיים אחרים. תרומה לעניים, אם כן, היא אחד הדברים הכי טובים שאפשר לעשות, שלא רק יסתכמו בנתינה אלא ייצרו מעגל שלם שמחבר בין כולנו. אם גם אתם רוצים לקחת חלק בתרומה לעניים, טוב שהגעתם אלינו כדי להבין איך הכי כדאי לעשות את זה.

תוכן עניינים

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

תרומה לעניים עם מאיר פנים – מבוא והיכרות

עוד לפני שנדבר על החשיבות של תרומה לעניים והדרכים לקחת בה חלק, אנחנו רוצים להציג לכם את הארגון שלנו – ארגון מאיר פנים. אנחנו במאיר פנים פועלים לאורך כל השנה על מנת לספק לאוכלוסיות החלשות את הצרכים שלהן – החל מארוחות חמות וארגזים של מזון יבש, ועד מכשירי חשמל כמו מזגנים או תנורי חימום, בגדים לעונות החורף והקיץ, ציוד רפואי ותרופות ועוד.

אצלנו במאיר פנים קיימים לא מעט ערוצי תרומה, כאשר בכולם לוקחים חלק המתנדבים הקבועים והזמניים שלנו. הקשר שלנו עם האוכלוסיות החלשות והנזקקות הוא קשר ישיר, ואנחנו דואגים שכל תרומה תגיע למקומה ותוכל לייצר את השינוי.

על אילו אוכלוסיות מדובר?

כשמדברים על תרומה לעניים מדברים על קשת גדולה מאוד של אוכלוסיות. היום לעוני קיימות פנים רבות, והוא נותן את אותותיו על אוכלוסיות שונות ומגוונות. בין היתר, אנחנו במאיר פנים עובדים עם אוכלוסיות של נוער בסיכון, אוכלוסיות של ניצולי שואה, אוכלוסיות של משפחות נזקקות, אוכלוסיות של חיילים בודדים ועוד.

כל אוכלוסיה כזו מקבלת מאיתנו תשומת לב מירבית בכל הנוגע לתרומה, ואנחנו משתדלים בכל הכוח לאסוף תרומות שיהלמו את הצרכים שלהן.

תרומה לעניים – איך עושים את זה?

רובכם וודאי מכירים את הנושא של תרומה לעניים מימי תרומה מרוכזים שמתקיימים ברחבי הארץ, או ממשדרי תרומה שמשודרים בערוצי הטלוויזיה המרכזיים, אולם לצד כל אלו מתקיימת תרומה לעניים לאורך כל השנה. לעוני אין זמן ואין לו מקום, ולכן תרומה לעניים נאספת על ידנו לאורך כל ימות השנה, גם בזמני מועדים מיוחדים וחגים וגם בזמני שגרה.

אנחנו במאיר פנים מפעילים מערך התנדבות ותרומות שלם דרך אתר האינטרנט שלנו, דרך מספרי הטלפון של המרכזים השונים שלנו, וכמובן גם פנים אל פנים.

תרומה לעניים

הדרכים לקחת חלק בתרומה לעניים

כאמור, תרומה לעניים יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מיני צורות ודרכים, ולכן כדי לסייע לכם להשתלב בה בקלות נפרוש בפניכם עכשיו כמה דרכים מרכזיות שבאמצעותן תוכלו לתרום ולעזור לנו לסייע למשפחות העניות לחיות חיים תקינים עד כמה שניתן.

הדרך הראשונה והנחוצה ביותר היא באמצעות תרומות מזון. המזון הוא אחד הדברים הבסיסיים ביותר בחיי היום היום של כולנו, ובהיעדרו אנחנו רעבים, חלשים ולא מסוגלים לתפקד. משפחות עניות או אנשים עניים שמעבירים את הימים והלילות שלהם ללא מזון, מוצאים את עצמם הולכים ונחלשים, עלולים להגיע למצבים קשים מבחינה רפואית ואף לאבד את חייהם. לכן, תרומות מזון כמו תרומת ארוחות חמות, תרומת מזון יבש כמו שמן, אורז, קופסאות שימורים ועוד, או אפילו התנדבות לשנע את ארגזי המזון ממקום למקום – כל אלו הן תרומות מבורכות שיש להן מקום מרכזי אצלנו.

דרך שניה ולא פחות חשובה של תרומה לעניים היא באמצעות בגדים. כל אחד ואחת מכם בוודאי עושים סדר בארון לפחות פעם אחת בשנה, ומוצאים בו כל מיני בגדים שכבר לא לבשתם במשך המון זמן. אם מדובר על בגדים במצב טוב ושניתן להשתמש בהם, נשמח לקבל אותם באמצעות תרומה לעניים. כל חולצה, מכנס, מעיל או סוודר שנמצאים במצב טוב, יוכלו להפוך את החורף ואת הקיץ של העניים להרבה יותר נעימים וחמים. באותה ההזדמנות, חשוב לציין שגם שמיכות חמות, כריות ומצעים במצב טוב יתקבלו בברכה כתרומה לעניים.

מכשירי חשמל שכל בית צריך הם תרומה נהדרת לעניים

כל בית בישראל ובעולם היום מחזיק בכמה מכשירי חשמל שבלעדיהם פשוט אי אפשר להתקיים בכבוד. כל תרומה של מכשירי חשמל כמו מקרר, תנור, מיקרוגל, מזגנים, תנורי חימום ועוד היא תרומה מבורכת, שתעזור לעניים לחמם או לקרר את הבית, את האוכל ועוד.

כמובן שגם תרומה לעניים שבאה לידי ביטוי בתרומת מכשירי חשמל מתקדמים יותר, כמו מחשבים, אייפדים, מכשירי טלפון ניידים ועוד היא תרומה נפלאה, שתגרום לאותם עניים להרגיש חלק ממה שכולם מדברים עליו בשנים האחרונות.

ציוד רפואי ותרופות – תרומה לעניים שחיונית לבריאות שלהם

הבריאות של הרבה מהאנשים העניים מוטלת בספק. ברגע שאין לאותם אנשים את האפשרות לדאוג לעצמם מבחינה רפואית, הם זונחים את מצבם הבריאותי, מדלגים על בדיקות, ואינם נוטלים את התרופות שלהן הם זקוקים. לכן, תרומה לעניים של ציוד רפואי ותרופות יכולה להיות תרומה שתחולל שינוי של ממש בחייהם, ויכולה להבדיל בין חיים לבין מוות.

מדובר כאן על תרומה לעניים שחייבת להיות מפוקחת ומבוקרת, שכן לא כל תרופה או ציוד רפואי יוכלו להתאים. לכן, בטרם התרומה יש לבדוק שהתרופות אכן נמצאות בתוקף, ושהציוד הרפואי עומד בתקן ואכן יכול לסייע לעניים, ולא לגרוע ממצבם.

תרומה לעניים עם ריהוט במצב טוב

תרומת ריהוט היא תרומה נהדרת עבור אנשים עניים. אותם אנשים מסתפקים לפעמים בכיסא או מזרון ומקיימים כך את חייהם בשגרה, ואין ספק שמדובר על ריהוט צנוע במיוחד לקיום אורח חיים תקין. תרומות של ספות, מיטות, מזרונים, ארונות, שולחנות, פינות אוכל, כסאות ועוד הן תרומות חשובות במיוחד, שיכולות להעשיר את חייהם של העניים ולגרום להרגיש קצת יותר בנוח בבית שלהם.

תרומה לעניים

זה הזמן להפסיק להסס ולהתחיל לתרום

אנחנו במאיר פנים מזמינים אתכם לקחת חלק ממערך התרומות הגדול שלנו, ולחולל שינוי אמיתי בחייהם של העניים וגם בחייכם. התרומה תעזור להם לחיות חיים הרבה יותר מלאים ונעימים, והיא תעזור גם לכם להרגיש שעשיתם משהו טוב למען האחר, ועזרתם לו להתגבר על מכשולי החיים באמצעות התרומה. צרו איתנו קשר עוד היום, נשמח לשמוע מכם ולצאת לדרך משותפת!

שאלות נפוצות על תרומה לעניים

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד