תרומה לנזקקים

תרומה לנזקקים עם 100% שקיפות

היום יותר מתמיד, המצב הכלכלי של רבים מאזרחי המדינה איום ונורא. אנשים רבים פשוט לא מצליחים לגמור את החודש למרות שהם עובדים קשה ומנסים לפרנס את ילדיהם. בישראל מוגדרות כמעל ל-2 מיליון משפחות מתחת לקו העוני, כשבין המספרים הללו מסתתרים גם למעלה ממיליון ילדים אשר זקוקים ארוחה חמה, לביגוד מתאים ולעזרה יומיומית וקריטית עבור המשך התפתחותם. המשמעות של נתונים אלו עבור לא מעט משפחות, היא היקלעות אל תוך מעגל עוני מורכב וקשה אשר ממנו כמעט ולא ניתן לצאת. בשל כך תרומה לנזקקים תוכל להעניק תקווה חדשה והיום, יש לכם הזדמנות לעשות מצווה גדולה ולהעניק לאחרים את מה שהם לא יכולים לקבל בעצמם ולהיחלץ ממעגל העוני.

כן, כל תרומה תתקבל בברכה!

קצת על ארגון מאיר פנים

ארגון מאיר פנים פועל מעל לעשרים שנים בישראל, הוא עושה זאת באמצעות רשת בתי הסעדה בנקודות רבות בארץ יחד עם מגוון פרויקטים המבקשים להעניק תקווה וכלים עבור אזרחים ”שקופים” ובעיקר עבור מעוטי יכולת. בשל כך פרויקטים אלו נעים דרך מנעד שלבים, החלק מחלוקת כרטיסי מזון, הפעלה של מועדוניות וקייטנות לבני נוער, חלוקת סלי מזון בחגים ואספקת ארוחות עד הבית. כמו כן ארגוננו מבקש להוות פלטפורמת צדקה, כזו המתנהלת בשקיפות מלאה יחד עם תיאום אל מול מחלקות הרווחה המקומיות ותמיכה של מתנדבים ואנשי חסד נוספים.

מה אפשר לתרום?

להעניק תרומה לנזקקים ולכאלו שידם אינה משגת, זו פעולה שללא ספק ראויה לתשואות אך היא גם מעידה על היכולת שלנו לא רק כישראלים אלא כבני אדם, לצאת מעצמנו להתבונן בצרכיו של האחר. היציאה הזו מעצמנו מאפשרת לנו להעניק ברוחב לב עבור אחרים, בין אם אלו האנשים המסייעים לנו במגוון משרות ועד לשורדי שואה, חיילים בודדים ומשפחות חד הוריות המתקשות לסיים את החודש בכבוד.

אז מעבר לתרומות של כסף, גם תרומות של רהיטים כמו ספות, ארונות, שידות, כסאות, כורסאות, שולחנות, פינות אוכל, כסאות נדנדה, טלוויזיות, רדיו, שעון מעורר, מראות, בגדים, מוצרי מזון יבשים, רמקולים, אוזניות, מכשירים חשמליים כמו מקרר, תנור, מיקרוגל, מכונות כביסה ועוד יכולים לשמש בתור תרומה נהדרת עבור הנזקקים. חפצים שעבורכם עשו את העבודה ומיצו את עצמם, יכולים לשמש בתור מוצרים חדשים ושימושיים ביותר עבור משפחות רבות, עם ילדים או בלי.

עם מי עובדים?

מאיר פנים עובדים בשיתוף מאות מתנדבים ותורמים שהופכים את חייהם של הנזקקים לאיכותיים, טובים ועשירים יותר. בזכות אותם אנשים שלוקחים חלק בפעילות של עמותת מאיר פנים, עשרות פרוייקטים יכולים לצאת לפועל במהלך השנה. לא רק זאת, במאיר פנים דואגים לעבוד בשיתוף פעולה מלא יחד עם מחלקות הרווחה השונות בכדי לאתר ולהגיע אל משפחות אשר באמת זקוקות לעזרה.

האם קיימת פעילות שוטפת של הארגון?

בוודאי. בעוד רבים נוטים לחשוב שפעילות של עמותות מסתכמת בעיקר בזמנים של חגים, מלחמות או גורמים של כוח עליון כמו מחלות ויראליות ומגפות, חשוב לדעת שפעילות עמותת מאיר פנים נערכת לאורך כל השנה. עבור הנזקקים אין הבדל בין יום חול לבין חג, בין ימים רגילים לבין עתות מלחמה. העוני והמצוקה נותנים את אותותיהם בכל רגע ורגע, ולכן כל תרומה בכל זמן מתקבלת באהבה, התרגשות וברצון רב.

האם אני יכול לקחת חלק בפעילות הארגון?

בהחלט! ארגון מאיר פנים מחפשת מתנדבים נוספים על בסיס קבוע, וכמובן גם תורמים נוספים שיכולים להצטרף למעגל הנתינה המדהים של הארגון. תוכלו להתנדב במגוון דרכים, החל מתרומה של כישורים אישיים שונים אשר ישתלבו בשלל פרויקטים ועד להצטרפות אל מערך ההסעדה, חלוקה ועוד תפקידים אחרים. במידה ואתם מעוניינים לקחת חלק פעיל באופן שטיף או להשתתף בפרויקטים חד פעמיים של הארגון, אתם מוזמנים ליצור קשר עם הארגון בטלפון *3656, לשלוח פקס למספר 02-5375062 או לשלוח מייל לכתובת [email protected].

היכן ממוקמים הסניפים של מאיר פנים?

למאיר פנים קיימים סניפים בערים ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה, אך מתנדבים מכל הארץ מוזמנים להגיע ולקחת חלק בפעילות. ולא רק זה, מעגל המתנדבים והתורמים של הארגון מורכב גם מעמיתים שנמצאים בארצות הברית, אנגליה, צרפת, אוסטרליה, קנדה, בלגיה ושוויץ, מה שמסייע בהרחבת פעילות הארגון והגעה למחוזות נוספים בסדר גודל עולמי.

כלל הסניפים של מאיר פנים טומנים בחובם גם סיפורים אישיים ומרגשים, אנשי צוות והנהלה אשר אמונים על פעילות תקינה ומתנדבים שונים אשר מייחדים את אופיו של הסניף. כך למשל סניף צפת משמש גם כאכסנייה וגם מקום מצוין עבור פעילויות מגוונות, החל מסדנאות תקציב עבור משפחות מעוטות יכולת, קורסי גישור ותקשורת בין ילדים להוריהם ועד למוקד חלוקת מזון עירוני. כמובן שאופייה של העיר וצרכיה משפיעים הפעילות והכלים הניתנים בסניפים של מאיר פנים, כל אלו נעשים בשיתוף פעולה אל מול הרשויות המקומיות החל ממחלקת רווחה ועד למשטרה.

דרכים נוספות לבצע תרומה לזקקים במאיר פנים

פרוייקטים נוספים של כח לתת: חלוקת ילקוטים וציוד לבית ספר לקראת שנת הלימודים, איסוף וחלוקת שמיכות ואמצעי חימום לקשישים לקראת החורף. יחד עם תרומות אלו, במאיר פנים דואגים גם לדור העתיד ובשנים האחרונות קמו עוד ועוד פרויקטים אשר מטרתם היא לדאוג גם לנוער בסיכון. החל מסדנאות פנאי המתואמות גם גורמי הרווחה הרלוונטיים ועד להכוונה והכשרה תעסוקתית עבור בני נוער אשר מגיעים ממשפחות נזקקות. כך דואגים במאיר פנים לא רק למנה חמה, שמיכה או ילקוטים אלא הלכה למעשה גם לדור העתיד של החברה הישראלית. ואם גם לכם יש כישורים ויכולות אותם הייתם מעוניינים לתרום חזרה אל החברה, בוודאי שתוכלו למצוא מקום ראוי להתנדבות משמעותית ובעלת ערך עבור בני נוער רבים.

עבור מי התרומות והפרוייקטים

הארגון שלנו אחראי בחלוף שני עשורים מהיום הקמתו להכנה של מעל חצי מיליון ארוחות חמה בשנה, להזנתם של כמעט ארבעים אלף ילדים ואלפי כרטיסים מזון המחולקים מדי שנה. אך הכספים, הפעילות ההתנדבותית והפרויקטים הרבים מנותבים עבור מגוון רחב של אוכלוסיות נזקקות בחברה הישראלית. החל מחיילים בודדים, משפחות נזקקות, שורדי שואה ובעבור כל אלו אשר זקוקים לעזרה. לכן הפרויקטים של מאיר פנים אינם מתמקדים אך ורק בבתי התמחוי שבדימונה, טבריה, ירושלים, אור עקיבא וצפת אלא בפרויקטים רחבים נוספים המבקשים להבטיח אורך חיים מכובד.

בשל כך התרומות עבור ארגון מאיר פנים, מסייעות עבור שלל פעילויות ופרויקטים ומיועדות עבור אלו שבאמת ידם אינה משגת. לכן תרומות אלו אינן חשובות רק בתקופה כזו או אחרת במהלך השנה, אלא לאורך כל השנה. תרומה של כל אחד ואדם מכם מאפשרות את קיומם גם של בתי תמחוי, של סדנאות, של פעילויות פנאי, שיפוץ בתים ועוד פעילויות ופרויקטים אחרים הנוגעים לרבדים שונים בתוך החברה הישראלית.  

וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

מסכת סנהדרין ד, ה
בית תמחוי

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

ארוחות-ילדים

תרומת מזון לילדים נזקקים

למעגל העוני אין פנים, אין מגדר ואין גיל. אנו תורמים גם לילדים

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש מגון חבילות בהתאם לסכום התרומה

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

סליידר_שפים צעירים3

שפים צעירים

סדנת שפים לנוער בסיכון

מועדוני נוער

מסגרת חוץ פורמלית לקידום ויצירת עתיד טוב יותר לבני נוער במצוקה

תרומה לנזקקים באינטרנט

בעולם אינטרנטי רבים מאיתם מוצאים עצמם לא מעט זמן מול המסכים, בין אם בשל ענייני עבודה, תחביבים שונים ועד למחקרים ורכישת השכלה. לכן היכולת לתרום בצורה אינטרנטית, כזו אשר אינה מצריכה פעילות פיזית כמו הגעה אל אחד הסניפים או בהמתנה לסבב התרמות, אלא תהיה ללא ספק אחת מהדרכים הפשוטות והמיידיות בהן ניתן להעניק עזרה לאחר.

מדובר כאן על אפשרות נהדרת להיות חלק ממסע איסוף הכספים שמתבצע מדי יום עבור נזקקים. תרומה לנזקקים באינטרנט היא אינה ספציפית וממוקדת למועדים מיוחדים כמו לקראת תקופת החגים או בזמנים קשים כמו לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ההיפך – פעילות של תרומה לנזקקים היא פעילות שוטפת שמתרחשת לאורך כל ימות השנה.

מתן תרומה שכזו תהיה אף מאובטחת יותר משנים קודמות, שכן כיום אין כל צורך במתנדבים שיסתובבו בין בתים או בתלמידים אלא בכניסה מאובטחת דרך אחת מאפליקציות התשלום שיאפשרו תשלום בטוח ומהיר. לכן כיום תרומה לנזקקים באינטרנט היא לא רק תרומה בטוחה יותר, אלא הרבה יותר פשוטה ולא דורשת סיבה או מועד בכדי להעניק תקווה לאחר.

מי אחראי על תרומה לנזקקים באינטרנט?

קיימים לא מעט ארגונים ועמותות שונים שהרימו את הכפפה ופתחו, בנוסף לסניפים הפיזים שלהם, אפשרות של תרומה לנזקקים באינטרנט. בצורה זו התרומה מתאפשרת בלי עשרות טלפנים וטלפניות שצריכים להתגייס למשימת גיוס הכספים, אלא מתאפשרת בצורה נוחה, נגישה ובלי הצורך בכלל לקום מהכיסא.

איך מתבצעת תרומה לנזקקים באינטרנט?

אתרי האינטרנט של העמותות השונות והארגונים השונים מאפשרים היום תרומה לנזקקים באינטרנט באמצעות סוג של חנות וירטואלית. החנות הוירטואלית היא מאובטחת לחלוטין, ולכן פרטי האשראי והפרטים האישיים שלכם שתזינו בה אינם נשמרים או מועברים לגורמים זרים.

למה תרומה לנזקקים באינטרנט משמשת?

תרומה לנזקקים באינטרנט בראש ובראשונה מיועדת לצרכים הראשוניים של הנזקקים. הכספים מושקעים בשלב הראשון ברכישת מזון, ביגוד וצרכים רפואיים שונים שקיימים אצל הנזקקים. במידה ונאספים מספיק כספים, יש אפשרות להשקיע אותם גם בפעילויות של מותרות כמו ארגון פעילות חברתית לנזקקים, ביקור בפארקים או במוזיאונים, ארגון הסעות לאטרקציות מיוחדות ברחבי הארץ ועוד.

שאלת השאלות – כמה תורמים?

תרומה לנזקקים באינטרנט או שלא באינטרנט היא עניין אישי לחלוטין, וכל תרומה היא מבורכת ומקדמת עוד את העזרה לנזקקים. הכסף משמש למטרות חשובות במיוחד, ולכן כל סכום כסף שיכול להגדיל את הסכום הקיים מתקבל בברכה.

התרומות נאספות לשלל מטרות ובשל כך כל תרומה תוכל להגיע אל מקומה המדויק והנכון ביותר, כשחלק מהתרומות מופנה אל פרויקטים כמו חלוקת חלה לשבת, לתקצוב רשתות בתי התמחוי ברחבי הארץ ועד לטיולים ולפעילויות פנאי שונות. בשל כך גובה התרומה הוא אישי, אך באותה המידה הוא בעל ערך ומשמעות גדולה במיוחד.

מה לגבי שקיפות?

ארגון מאיר פנים לא רק שם לעצמו מטרה לספק את צרכיהם של מעוטי יכולות ומשפחות נזקקות, אלא גם להתנהל בצרוה שקופה מול המתנדבים והתורמים מישראל ומכל רחבי העולם. בשל כך באתר שלנו ניתן יהיה למצוא את כל האישורים הנדרשים להפעלת העמותה, החל מתעודת התאגדות, אישור סעיף 46, אישור רשם החברות, אישור ניהול ספרים ועוד. יחד עם כל אלו גם הדוחות הכספיים, מספר הארוחות החמות, כרטיסי המזון ומידע נוסף ורלוונטי זמינים עבור כל אחד בצורה נגישה וידידותית באתר הארגון. 

לכן בכל הקשור לשקיפות, במאיר פנים מבקשים להעניק לשותפים שלנו לדרך 100% שקיפות בין אם מדובר במתנדבים שלוקחים חלק פיזי בפרויקטים השונים ובין אם מדובר בתורמים אנונימיים דרך האינטרנט. השקיפות בעיקר בכל הקשור לאיסוף תרומות, היא ערך עליון גם עבור התורמים והמתנדבים וגם עבור הנזקקים ולכן ערך זה הינו בעל משמעות רבה עבור הארגון שלנו. 

המשמעות של תרומה לנזקקים

כמו שציינו כבר מעל חיים בישראל לא מעט אנשים מעוטי יכולים ונזקקים, אשר אינם מצליחים להתקיים בצורה מכובדת ולעיתים אף מגיעים לכדי מצב של אי בטחון תזונתי. בשל כך הארגון שלנו שם לעצמו מטרה לעזור למעוטי יכולת ונזקקים במגוון היבטים של החיים, החל ממתן כלים עבור בני נוער, אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות, חלוקה של כרטיסי מזון ועד ארוחות חמות לילדים ממשפחות מצוקה. בשל כך המשמעות לתרומה עבור נזקקים, היא רבת פנים וגם מאירה כשהיא עוזרת במתן בטחון ותקווה עבור משפחות מעוטות יכולות ועד לניצולי שואה וחיילים בודדים אשר זקוקים לעזרה יומיומית. לכן כל עזרה תתקבל בברכה, שכן היא תגיע עם משמעות גדולה עבור אנשים רבים. 

אפשר לסייע בדרכים נוספות?

מלבד תרומה לנזקקים באינטרנט, חשוב להבין שניתן לתרום ולעזור בדרכים נוספות רבות. וכמו שציינו מעל ניתן לקחת חלק בתרומה לנזקקים גם הגעה פיזית אל סניפי העמותה וסיוע בהתנדבות בפעולות הבישול או החלוקה הם תרומה נהדרת, גם העברה של שיעורים פרטיים לילדים נזקקים היא תרומה מדהימה, גם עזרה בשיפוץ הבתים הרעועים של הנזקקים היא חשובה מאוד ובכלל – כל פעולה שיכולה לשפר את רמת חייהם של הנזקקים היא לא פחות ממבורכת.

3 דברים שחשוב לדעת כשרוצים לתרום לנזקקים

  1. התרומות נחשבות כהוצאה מוכרת לצרכי מס, לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.
  2. במאיר פנים אתם יודעים בדיוק לאן הולך הכסף שתרמתם בזכות הפרויקטים המגוונים שלנו.
  3. ניתן לבחור בתרומה חד פעמית או הוראת קבע

אז קדימה, למה אתם מחכים? תרמו עכשיו ותעשו המון חסד

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

שאלות נפוצות על תרומה לנזקקים

מעבר לתרומה כספית, תוכלו לתרום חפצים שונים: כמו ריהוט, מוצרי חשמל שונים, בגדים, מוצרי מזון יבשים ועוד המון פריטים שאולי עבורכם כבר סיימו את העבודה, אבל עבור משפחות נזקקות יכולים לשפר את חיי היום יום. 

מאיר פנים עובדים בשיתוף עם מאות מתנדבים ותורמים שהופכים את חייהם של הנזקקים לקלים יותר. המתנדבים שלנו פועלים באיסוף ושינוע התרומות, בבישול וחלוקה במרכזים שלנו, בשיפוץ בתים, העברת שיעורים פרטיים לילדים ועוד המון! 

 
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 
בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.
רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד