כל הדרכים לבצע תרומה לנוער בסיכון ב-100% שקיפות

תרומה לנוער בסיכון

פָרֹס לָרָעֵב לַחְמֶךָ וַעֲנִיִּים מְרוּדִים תָּבִיא בָיִת כִּי תִרְאֶה עָרֹם וְכִסִּיתוֹ וּמִבְּשָׂרְךָ לֹא תִתְעַלָּם

ישעיהו נ"ח

על תרומה לנוער בסיכון 

חלק מכם בוודאי חושבים על הילדות שעברה עליהם, ונזכרים בערגה ובחיוך בזמנים הטובים שבהם נשלחתם עם כריך לבית הספר, קיבלתם עידוד וחיזוקים על ציונים טובים שהשגתם, ועל החיבוק החם שחיכה לכם בסוף כל יום מההורים. לצערנו, לא כולם מתחזקים את אותם הזכרונות, ובמדינה שלנו קיימים בני נוער רבים שחווים מציאות אחרת לגמרי מדי יום. נוער כזה, שנפלט ממסגרות, שגדל ללא הכוונה מטעם מבוגרים אחראיים, ואינו הולך בדרך הנורמטיבית שתוביל אותו להצלחות, הוא נוער שנחשב בתור נוער בסיכון, שללא תשומת הלב המתאימה, ההתייחסות והמסגרת – עלול למצוא את עצמו במצבים רעים במיוחד, כמו מגורים ברחוב, התמכרות לסמים ולאלכוהול, ובמקרים קשים אפילו למוות. כל אלו הופכים את נושא התרומה לנוער בסיכון לאחד הנושאים המובילים והבולטים במיוחד בארץ. גם בתקופות החגים, לקראת ראש השנה, סוכות ופסח, וגם בזמני שגרה רגילים – תרומה לנוער בסיכון היא אחד הדברים הכי משמעותיים וחשובים שתוכלו לעשות, ואם גם אתם רוצים לקחת בו חלק – הנה כל הדרכים שבאמצעותן תוכלו לעשות את זה.

תוכן עניינים

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

תרומה לנוער בסיכון – כסף זה טוב, אבל זה לא הכל

כשמדברים על תרומה לנוער בסיכון, המחשבה מיד מפליגה לכיוון של תרומת כסף מזומן. אין ספק שתרומת כספים היא תרומה טובה, שמאפשרת לנו, במאיר פנים, לרכוש לנוער בסיכון את כל מה שהם צריכים על מנת לספק את הצרכים שלהם, אולם היא התרומה מהסוג הזה היא בהחלט לא היחידה.

קיימות היום עוד לא מעט דרכים שמאפשרות לכם לבצע תרומה לנוער בסיכון, דרכים לא פחות חשובות מכסף, ובהכרח לא פחות משמעותיות ורלוונטיות עבור הנערים והנערות. אז אילו תרומות רלוונטיות כאן? בואו נמשיך ונבדוק.

אז איך מבצעים תרומה לנוער בסיכון אם לא בכסף?

תרומה לנוער בסיכון היא תרומה שיכולה לבוא לידי ביטוי במוצרי חשמל, לדוגמה. רבים מבני הנוער בסיכון נמצאים בבתים משותפים עם בני נוער נוספים, בתים שבהם חסרים מוצרי חשמל שיכולים לסייע להם להתחמם בימי החורף הקרים, להתקרר בימי הקיץ החמים, לחמם לעצמם אוכל או לשמור אותו בקירור. על ידי תרומה של מקררים, תנורים, מפזרי חום, מזגנים, ואפילו טלוויזיות, מחשבים ורמקולים, תוכלו לשפר את איכות החיים של בני הנוער שנמצאים בסיכון.

היות ומוצרי חשמל הם חלק מרכזי ביותר בחיים של כל אחד ואחת מתושבי מדינת ישראל בפרט והעולם בכלל, אין ספק שתרומה שלהם יכולה להיות נהדרת עבור הנערים והנערות שנמצאים בסיכון. אם אתם עושים סדר בבית, עוברים דירה או פשוט נתקלים במוצר חשמלי שלא עשיתם בו שימוש כבר תקופה – אתם בהחלט מוזמנים להעביר אותו אל אלו שיעשו בו שימוש מידי.

תרומה לנוער בסיכון על ידי תרומת רהיטים יד 2 – שיהיה איפה לשים את הראש

אין לנו ספק שכולכם מחזיקים בבית בכל מיני פריטי ריהוט ישנים שאין להם באמת שימוש, לא בחיי היום יום שלכם וגם לא במועדים מיוחדים. כל רהיט שהוא, בין אם הוא שולחן עץ ישן, כסא פלסטיק שעומד במרפסת ללא כל ייעוד, ספה או מיטה, יכול לעזור לנוער בסיכון לרהט את הבית בצורה קצת יותר מכובדת. גם אם נדמה לכם שרהיט מסוים כבר לא יכול למלא את תפקידו כמו שצריך, עבור נוער בסיכון הוא יכול להיות עולם ומלואו.

בנוסף, תרומה לנוער בסיכון על ידי תרומת רהיטים יד 2 יכולה להוות עבורכם הזדמנות טובה להיפטר מרהיטים שאתם כבר לא ממש צריכים, וסתם תופסים אבק אצלכם בבית או במשרד. רגע לפני שאתם מורידים את הרהיטים לרחוב לאיסוף על ידי העירייה, קחו את נושא התרומה בחשבון – זה יעשה טוב לכולם.

תרומה לעניים

הכנת מזון וחלוקת מנות אוכל חמות

נוער בסיכון הוא נוער שמגיע, לא פעם, למרכזי עמותת מאיר פנים כשהוא על בטן ריקה לחלוטין. יש בני נוער שלא אכלו ימים שלמים, ויש בני נוער שמבחינתם ארוחה חמה היא בגדר בונוס, ולא בגדר עניין יום יומי. אם אין באפשרותכם לבצע תרומה לנוער בסיכון על ידי אחת או יותר מהדרכים שפירטנו כאן למעלה, גם תרומה שבאה לידי ביטוי באמצעות הכישורים שלכם היא תרומה נהדרת. אם הדרך שלכם לתרום היא להיכנס למטבח של העמותה, לקלף, לקצוץ, לטגן ולבשל ארוחות חמות לבני הנוער – דעו לכם שזוהי דרך מקובלת לחלוטין, שיכולה לסייע רבות לניהול ולתפעול העמותה.

אלפי בני ובנות נוער משוועים לארוחה שתוכל לספק להם את הצרכים הבסיסיים שלהם על מנת לשמור על בריאות תקינה ומשקל תקין. גם אם אתם לא מאסטר שפים במטבח, אלא מחזיקים בכישורי בישול בסיסיים, נשמח להיעזר בכם על מנת לשמור על שגרת אכילה תקינה עבור הנערים והנערות שמגיעים אלינו.

ארגזי מזון יבש – איסוף, אריזה וחלוקה

תרומה לנוער בסיכון יכולה גם להתבטא בסיוע בכל מה שקשור באיסוף, אריזה וחלוקה של מזון יבש לארגזים. אנשים רבים מעוניינים לתרום מאכלים כמו אורז, שמן, קמח, לחמים ומאכלים יבשים נוספים, ומישהו צריך לאסוף את כל אלו, לארוז אותם בתוך ארגזים, ולחלק אותם בין המרכזים השונים. אם אתם אלו שיכולים לעשות את זה – דעו לכם שמדובר על עזרה מעולה שנשמח לקבל.

הרבה מימי חלוקת הארגזים מתנקזים אל תקופות החגים, אך גם בזמני השגרה מתבצעים המון ימי חלוקה שכאלו. אם אתם בעלי רכב נוכל להיעזר בכם באיסוף ובחלוקת הארגזים, ואם לא – נשמח לפגוש אתכם במרכזי האריזה שלנו לשלב האריזה הראשוני.

אוזן קשבת כתרומה לנוער בסיכון

בסופו של דבר, הנוער בסיכון מורכב מנערים ונערות צעירים שזקוקים להכוונה ולליווי מטעם אדם מבוגר, ואתם יכולים להיות האדם הזה. תרומה לנוער בסיכון על ידי הקשבה להם, סיוע להם, ייעוץ ותמיכה בהם היא תרומה לא פחות חשובה מתרומות חומריות. מדובר על ילדים שכל חיבוק, מגע או מבט יכולים להפוך את הימים שלהם להרבה יותר רגועים ושלווים, ואתם אתם מרגישים מוכנים נפשית להיכנס לנעליים האלו – דעו שמקומכם איתנו.

נערים ונערות רבים שנפלטו מהבתים, מצאו את עצמם נפרדים מהמשפחות שלהם, הכוללות אבות, אמהות, אחים ואחיות גדולים וקטנים וכן דודים, דודות, סבים וסבתות. חלקם איבדו את האמון באותם האנשים, ואתם אלו שיכולים לתפוס את מקומם, ולבנות אצל אותם הנערים והנערות את האמון והביטחון בחזרה. מכירים את המשפט – “אין ילד רע, יש ילד שרע לו”? בהצטרפות אלינו תוכלו לדאוג לכך שלאף נער או נערה לא יהיה רע יותר.

צרו איתנו קשר עוד היום בעמותת מאיר פנים, ונשמח לשלב אתכם במערך ההתנדבות והתרומות שלנו, באופן חד פעמי או קבוע, כרצונכם.

שאלות נפוצות על תרומה לנוער בסיכון

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד