תרומה לילדים נזקקים עם 100% שקיפות
תרומה לילדים נזקקים

וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

ארגון מאיר פנים בא לעזרתם, בזכותכם:

ארגון מאיר פנים שם לו למטרה שלא יהיה ילד רעב בארץ מכל סיבה שהיא. ארגון מאיר פנים עוזר לילדים נזקקים במגוון רחב של תחומים וללא כל קבלת תמורה. איך התרומה שלנו מתבצעת? קראו בפסקה הבאה…

תרומה לילדים נזקקים – איך זה מתבצע בפועל?

תרומת מזון לילדים נזקקים: תרומה לילדים נזקקים היא אחת המצוות החשובות שאנו יכולים לעשות. ארגון מאיר פנים מספק ארוחות חמות לאלפי תלמידים שידם של הוריהם לא מושגת לספק להם זאת.

חבילות מזון: המשפחות הנזקקות מקבלות סלי מזון הכוללים בין היתר מוצרי בשר וחלב,  פירות וירקות וכן לחם ושתייה וכן ממתקים לילדים.  במקרים מסוימים מגיעים הנזקקים עם ילדיהם אל עמדות חלוקה שונות על מנת לקבל את המזון.

כרטיסי מזון: אנו מטעינים כרטיסי מזון של רשת שופרסל עם התרומות המבורכות שלכם וכך דואגים שהילדים יזכו למזון ומצרכים חשובים בזכות התרומות שלכם.

ארוחות-ילדים

תרומת מזון לילדים נזקקים

למעגל העוני אין פנים, אין מגדר ואין גיל. הילדים סובלים ממנו לא פחות.

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש מגון חבילות בהתאם לסכום התרומה

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

דו”ח העוני לשנת 2018 

עפ”י דו”ח העוני לשנת 2018 – קיימים כמיליון ושמונה מאות עניים במדינת ישראל. רבים  מתוך המספר העצום הזה, כ-800,000 אלף, הם ילדים עניים. כמעט כל ילד שלישי במדינה!

העוני אומנם מגיע ממגוון קבוצות האוכלוסייה  אולם מספר העניים גבוה במיוחד במקומות בהם ריכוז אוכלוסיה גבוה של חרדים או ערבים.

ניתן לראות כי ישנם פערים רבים בין המרכז לפריפריה: רוב הילדים העניים נמצאים דווקא בפריפריה- בצפון  (כ-40% מהילדים תחת קו העוני) ובדרום (כ-30%)  מאשר במרכז – שם חיים מעט יותר ילדים עניים.

על מה הדו”ח מתבסס?

דוח העוני הרשמי מבוסס על רמת הכנסה וישראל נמצאת בראש הסולם של מדינות ה-OECD  באחוז הילדים החיים מתחת לקו העוני.

אמנם ישראל מיישמת מדיניות של מדינת רווחה, בכך שהיא מחוקקת חוקים חברתיים ומממנת שירותים חברתיים- אולם אין בכך מספיק בשביל לעזור ולהקטין את מספר העניים במדינת ישראל. אומנם בשנים האחרונות ישנה מגמת ירידה של מספר העניים אולם אחוזי הירידה כ”כ מזעריים אולם אין בכך לשפר את מצבה של מדינת ישראל כאחת המדינות העניות במדינות המפותחות.

לא זו אך זו, שהעוני אף מעמיק והעניים נהיים עניים יותר ומצבם הורע עם השנים, בייחוד עניים הנמצאים במעגל העבודה ועובדים.

הילדים הם הנפגעים העיקריים

הנפגעים העיקריים מהעוני של ההורים הם הילדים, אשר אינם יודעים כיצד לעכל את השינויים האלו, ובנוסף לכל הפחד והבלבול שהם מרגישים הם מוצאים עצמם לעיתים ללא ארוחה חמה, ללא אפשרות לקניית ממתק או משחק חדש.  הם רואים את החברים שלהם בגן ובבית הספר אוכלים אוכל טעים או נהנים בחוגים שלהם ולהם אין את האפשרות לחזור לרמת החיים שהם היו רגילים אליה הזו.

ילדים אלו זקוקים לתרומות רבות של אוכל, בגדים, משחקים והפעלות. כל מה שידי ההורים אינה משגת. בדיוק לשם כך הוקם ארגון “מאיר פנים” שהוא  ארגון ללא מטרות רווח.

הביטוח הלאומי מספק תמיכה חלקית בלבד

ישנם אנשים רבים הנתמכים בקצבאות של הביטוח הלאומי ממגוון סיבות כגון:

נכות

הביטוח הלאומי משלם לנכים אשר אינם מסוגלים להתפרס קצבת נכות. קצבת הנכות הינה משמעותית נמוכה יותר מהשכר המינימלי במשק- דבר שגורם להעמקת העוני בקרב אוכלוסיית הנכים.

אי יכולת להשתלב בשוק העבודה

אנשים חסרי השכלה או בעלי מוגבלות ואינם יכולים להשתלב בשוק העבודה ומסתמכים על קצבה מהביטוח הלאומי.

מחלה

אנשים חולים ואינם מסוגלים לעבוד. בנוסף, משפחה שהיתה רגילה להסתמך על הכנסה של 2 משכורות למשק הבית ופתאם ישנו מפרנס יחיד גורמת ליחרידה חדה בהכנסות הבית והעמקת העוני.

זקנה

האנשים הזקנים, אשר היו רגילים לעבוד ולהתפרנס בכבוד, יצאו לפנסיה וצריכים להסתמך על קצבת הזיקנה הנמוכה שניתנת להם מביטוח לאומי. מספר העניים הזקנים במדינת ישראל רק עולה עם השנים.

מסיבות אלו, הממחישות באיזו קלות ניתן להיכנס למעגל העוני- גם משפחות אשר לא היו חלק ממעגל העוני, בקלות יוכלו להיות חלק ממנו. משפחה עם ילדים, אשר היתה רגילה להכנסה של 2 משכורות למשק הבית, אולם בשל פגיעה של אחד המפרנסים, מכניסה היום רק משכורת אחת או מסתמכת על קצבת ביטוח לאומי- אשר אינה מספיקה, ואין לה אמצעים נוספים, נכנסת תוך זמן קצר למעגל העוני.

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

תרומה לילדים נזקקים
תרומה לילידם עניים

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי ילדים נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

שאלות נפוצות על תרומה לילדים נזקקים

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד