משפחות נזקקות – תרומה שקופה ב-100%

משפחות נזקקות
משפחות נזקקות

״לעשות מעשה טוב הוא משימתו המהוללת ביותר של האדם.״
סופוקלס

מידי שנה מתווספות עוד ועוד משפחות למעגל העוני והופכות ממשפחות שעומדות בצורה איתנה וכלכלית טובה למשפחות נזקקות. אותם משפחות הן לא בהכרח חייבות להיות במקור עניות אלא יכולות להיות גם אני או גם אתם בתקופות פחות טובות ובלי הרבה עזרה מסביב.

אנו שומעים לא מעט סיפורים על ילדים שהולכים לישון רעבים, על זה שאין להם כריך לקחת לבית הספר או שהבגדים שלהם קרועים וקטנים עליהם. לצורך כך קמו לא מעט עמותות שרוצות לעזור למשפחות נזקקות, להרים אותם על הרגליים ולהפוך אותם שוב למשפחה מתפקדת שאף אחד מבני המשפחה לא הולך לישון ברעב.

קודם כל אנו צריכים להבין מהו מעגל העוני?

מעגל העוני הינו ביטוי למצב בו אנשים אשר מצבם הכלכלי נמוך קרי עניים לא מצליחים לצאת ממצב העוני שלהם ולאחר מכן גם ילדיהם ממשיכים להיות עניים וכך חל לו מעגל שלא נגמר שבו מושרש מצב כלכלי וחברתי זהה לאורך דורות.

מהו קו העוני?

על פי דוח שהופק בשנת 2018, קו העוני נמדד בשיעור של הוצאה חודשים של 3593 שח לאדם. ולכן משפחה בת 5 נפשות הכנסותיה צריכות להיות מעל 10,780 שח שזהו הסכום שזוג שמרוויח מינימום מקבל. לכן אם שני בני הזוג מרוויחים שכר מינימום ויש להם יותר מילד אחד הם אוטומטית יורדים מתחת לקו העוני.

כמה משפחות עניות יש במדינת ישראל?

לפי נתונים של שנת 2019 יש מעל 470 אלף משפחות עניות במדינת ישראל. נתון זה רק ממשיך וממשיך לגדול עם השנים. בנוסף לפי ארגון OECD העולמי ישראל נמצאת בין המקומות הגבוהים ביותר בעולם ביחס בין הכנסה פר נפש מה שמעיד שיש לא מעט משפחות נזקקות בישראל. 

רוצים לתרום למשפחות נזקקות? שימו לב כיצד אתם יכולים לעזור להן:

בית תמחוי

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

ארוחות-ילדים

תרומת מזון לילדים נזקקים

למעגל העוני אין פנים, אין מגדר ואין גיל. אנו תורמים גם לילדים

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש מגון חבילות בהתאם לסכום התרומה

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

סליידר_שפים צעירים3

שפים צעירים

סדנת שפים לנוער בסיכון

מועדוני נוער

מסגרת חוץ פורמלית לקידום ויצירת עתיד טוב יותר לבני נוער במצוקה

 

כיצד מאיר פנים עוזרת למשפחות נזקקות?

  1. מספקות מזון – בשלב הראשוני עמותת מאיר פנים מספקת מזון חם על מנת לעזור לאותם אנשים קודם כל לתפקד כבני אדם ולתת להם מקום להרגיש שהם כן חלק מהחברה שלנו. בנוסף מאיר פנים גם מספקת גישה לבתי תמחוי, ארוחות חג וכו’. הספקת המזון בצורה מיידית תורמת למצב הרוח של האדם ומאפשרת לו ולמשפחתו לפחות לישון על בטן מלאה.
  2. עזרה כלכלית – עמותת מאיר פנית מספקת מעבר לאוכל גם תרומה כלכלית על מנת לעזור לאותה משפחה להתחיל מאיזשהו סכום של כסף על מנת שיוכלו לחזור לקום על הרגליים ולתפקד.
  3. סדנאות והרצאות – בטווח הרחוק מאיר פנים מספקת גם סדנאות ופרויקטים שונים על התנהלות כלכלית נכונה, איך ניתן לצאת ממעגל העוני ומקום מפלט ללכת אליו שאינו עבודה\בית.
  4. פעילויות חברתיות – עמותת מאיר פנים עורכת גם שלל פעילויות חברתיות דרך מועדניות נוער וכו’, חלק מהאגנדה העיקרית של העמותה הינה לגרום לאותו אדם נזקק או למשפחה נזקקת לא להרגיש יותר נזקקים,בעזרת הפעילויות האלה הם יכולים להרגיש חלק פעיל וקיים מהחברה בה הם חיים. בנוסף משפחות מרובות ילדים כן צריכים בסופו של יום למצוא מקום לילדיהם לשחק ולהוציא אגרסיות כמו בכל משפחה נורמטיבית עם ילדים.

אילו עמותות נוספות יש כיום במדינת ישראל?

  • ארגון לתת – אחד האירגונים הגדולים במדינה נקרא ארגון לתת, בחגים ובימי חול הם עוזרים למשפחות נזקקות עם מארזי מזון ובנוסף מספקים גם פעילויות חברתיות למי שמעוניין.
  • עמותת פתחון לב – עוד עמותה גדולה הקיימת בישראל הינה פתחון לב. פתחון לב עוזר לנזקקים בכמה מישורים מעבר לאוכל וביגוד, הוא תורם למשפחות נזקקות גם פעילויות חברתיות, עוזר במצב הכלכלי ומייעץ לאנשים איך להסתדר כלכלית נכון יותר.
  • גמ”חים שונים – במדינת ישראל יש כל מיני אנשים פרטיים שמנהלים גמ”חים. הפירוש של גמח הינה גמילות חסדים. אותם אנשים תורמים מה שהם יכולים או מנהלים עסק המושתת על עזרה ותרומה למשפחות ואנשים נזקקים. תוכלו לראות גמח לטיטולים, לשמלות כלה וכו’. גמחים פועלים יותר במישור הפרטי ולא עובד כעמותה או ארגון גדול.

 לסיכום, כמות המשפחות הנזקקות רק עולה מדי שנה וזה עקב מעגל העוני והקושי שלצאת ממנו. עמותות רבות מנסות ומשתדלות לעזור לכל המשפחות הנזקקות אך יש יותר משפחות נזקקות מתרומות שאנשים תורמים או עמותות קיימות. לכן אם יש באפשרותכם לתרום, תתרמו בשבילכם זה יכול להיות עשרה שקלים ובשביל מישהו אחר זה יכול להיות לחם לתת לילדים שלו לאכול.

שאלות נפוצות על תרומה למשפחות נזקקות

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

תוכן עניינים למקרה שפספסת משהו שאולי יעניין אותך

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️

רישמו אותי לניוזלטר לקבלת עדכונים וחדשות

    גלילה לראש העמוד