כל אחד רוצה להרגיש בטחון, בחכמה שלו, באינטליגנציה שלו, ילד רוצה להיות בטוח – במזון שלו

אי ביטחון תזונתי הוא מצב בו משפחה לא מסוגלת לספק את צרכי המזון בכמות ובאיכות המתאימה לה, ונאלצת להסתפק במה שידה משגת. אי ביטחון תזונתי ניכר הוא מצב הנובע ממחסור כלכלי שבעטיו משפחות חוות מחסור במזון לעיתים שכיחות
81.1% מן המשפחות בישראל חיות בביטחון תזונתי , 8.3% מהמשפחות חיות בתחושת אי בטחון תזונתי קל , 10.6% חיות באי ביטחון תזונתי ניכר.

אנחנו במאיר פנים מחוייבים לאותם 10.6% החיים בחוסר בטחון תזונתי ונעשה הכל כדי להוציאם לבטחון תזונתי. מסעדות מאיר פנים נותנות לכל אדם את היכולת להתיישב במסעדה כמו כל אדם אחר, ולקבל מידי מלצר מנה מזינה ומשביעה. בתחושת בטחון זו הסועד מקבל לא רק את דבר המאכל אלא גם את הרוגע ואת הפניות המחשבתית להירגע ולתכנן את חייו.

ניצול שואה שיושב בביתו ויודע שבכל יום בשעה קבועה ייכנס מתנדב מאיר פנים עם חיוך ומנה מזינה בידו – יכול הוא להבטיח לעצמו חיים רגועים יותר.

ילד שחוזר מבית הספר אל מועדונית מאיר פנים, יודע שהולך הוא למסגרת תומכת מחבקת ובעיקר מזינה. אין למה לדאוג , רק נכנס הוא למועדונית מאיר פנים וכבר יעטפו אותו בחיבוק ותמיכה עם אוכל כמו בבית , כמו שהיה אמור להיות לו ואין לו.