ארגון ללא מטרות רווח

ארגון ללא מטרות רווח
ארגון ללא מטרות רווח

טוב לב הוא מצרך נדיר, אך בארץ יש הרבה אנשים עם טוב לב ורצון לנתינה. הקמה של ארגון או עמותה ללא מטרות רווח מושתת כולה על טוב לב ורצון לתת ולסייע לחלשים. ארגון מסוג זה הוא ארגון שמס הכנסה לא דורש ממנו לשלם מיסים והוא מוכר כארגון מיוחד שכל המטרה שלו היא תרומה. יש הרבה ארגונים כאלו בארץ שהמטרה שלהם היא נתינה וסיוע לאנשים שחייבים עזרה בשביל לשפר את איכות החיים שלהם, מאיר פנים הוא אחד הארגונים המוכרים בישראל שתורמים במגוון דרכים לאוכלוסיה.

מה זה ארגון ללא מטרות רווח

עפ”י ויקיפדיה, מוסד או ארגון ללא מטרות רווח (מלכ”ר) הוא ארגון שמטרתו איננה צבירת רווחים לבעליו, אלא קידום מטרות שונות שאינן עסקיות.
בפועל הדבר אומר שכל הכספים אשר נתרמים לעמותה משמשים לשם הפעילות שלה ולא לשם רווח של אדם או גוף פרטי. ארגון זה נועד לסייע לאנשים לקבל סיוע ועזרה במגוון תחומים, מתרומה של מזון ועד תרומה של פריטי ריהוט או צעצועים לילדים. היתרון של ארגון זה הוא שהוא נועד לסייע במאה אחוז למי שפונה אליו בתום לב וטוהר. ארגון ללא מטרות רווח יכול לאפשר לנו לתת לאנשים את מה שהם צריכים מבלי לשפוט אותם או לגרום להם להרגיש לא בנוח. מטרת הנתינה היא לשפר את איכות החיים של הנזקקים ולאפשר להם דברים בסיסיים שידם לבדם אינה משגת.

ארגון ללא מטרות רווח חייב להתנהל עם אהבת חינם לציבור

ארגון ללא מטרות רווח חייב להתנהל עם אהבת חינם לכלל הציבור שכן אהבה אמיתית ותחושת שליחות היא זו שמניעה את הנפשות הפועלות בצורה הטובה ביותר. בארגון מאיר פנים אנו קמים כל בוקר עם תחושת שליחות ואהבה וזה מה שעוזר לנו לסייע לאנשים רבים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. הארגון שלנו מרכז את מתן התרומות והוא מעביר את הכספים לנזקקים לו באופן דיסקרטי ופרטי תוך שמירה מלאה על הפרטיות גם של התורמים וגם של מי שתורמים לו.

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 
פעילים בארגון ללא מטרות רווח שלנו. התמונה באדיבות "חדש בגליל"
פעילים בארגון ללא מטרות רווח שלנו. התמונה באדיבות "חדש בגליל"

3 היתרונות של ארגון ללא מטרות רווח

לארגון ללא מטרות רווח יש הרבה מאוד יתרונות אך פה נמנה את 3 היתרונות המרכזיים:

  1. ארגון זה לא מחויב בתשלום מיסים על הרווחים שלו ולכן יכול להשתמש ביותר כסף עבור האנשים הנזקקים לסיוע.

  2. ארגון זה לא פועל לשם השגת רווחים אישיים לאנשים פרטיים וכל הרווחים שלו מוקדשים להמשך הפעילות ופיתוח העמותה והארגון עצמם.

  3. בארגון ללא מטרות רווח טובת האזרחים הנזקקים תמיד במקום הראשון והדבר ניכר בשביעות הרצון שלהם וההרגשה שסוף סוף יש מי שדואג להם.

הפעילויות של מלכ”ר מאיר פנים

מטרות הארגון שלנו הוא בעיקר ביטחון תזונתי ובסיסי לילדים, נערים, משפחות חד הוריות, מבוגרים וזקנים נזקקים ודלי אמצעים.
ארגון מאיר פנים מפעיל לשם כך רשת הסעדה המארחת מאות אנשים מרחבי הארץ, אך דואג גם לפעילויות ופרוייקטים רבים נוספים עם המון אהבה לזולת.
אנו מסייעים לאנשים תוך שמירה על הדיסקרטיות האישית שלהם והפרטיות שלהם. שמירה על הפרטיות של מי שתורמים לו חשוב במיוחד ואנחנו מקפידים על כך הקפדה יתרה, גם בשל צנעת הפרט.

 

רשת בתי תמחוי

רשת בתי התמחוי שלנו מפוזרים בכל הארץ ואחראים להאכלה של מאות אנשים נזקקים ורעבים. הארוחות שלנו איכותיות, טעימות ומזינות והורכבו במיוחד על ידי תזונאים כדי לספק לאורחינו את המזון האיכותי ביותר שניתן!

מעוניינים לקרוא עוד על בתי התמחוי שלנו? היכנסו לקישור

 

חלוקת כרטיסי מזון 

כרטיסים נטענים אלה מאפשר לנזקקים לרכוש מזון ברשתות המזון השונות ללא חשיפה וגישה פיזית לבתי התמחוי שלנו. פעילות זו היא מאוד פופלארית אצלנו ואנשים רבים משתמשים בה מידי חודש.

מעוניינים לקרוא עוד על חלוקת כרטיסי מזון? היכנסו לקישור

 

הפעלת מועדוניות נוער

המועדוניות שלנו מיועדות בעיקר לנערים ממשפחות הרוסות ו/או חד הוריות. פעילות זו מספקת פעילויות שונות לנערים ועוזרת להם ללמוד ולהיפתח חרף המציאות המורכבת בה הם חיים.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד על מועדוני הנוער שלנו –>  

 

הפעלת מועדוניות ילדים

ילדים אשר חווים חיים של עוני, מחסור ואלימות זקוקים יותר מכולם לחיבוק חם, מסגרת תומכת ואוהבת וארוחה חמה. הארגון שלנו מספק את כל אלה למאות ילדים מידי יום.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד על מועדוני הילדים שלנו –> 

 

ארוחות לתלמידים

ישנם מקרים בהם אנו מספקים ארוחות חמות לילדים ישירות למסגרות שלהם במידה והוריהם אינם יכולים לספק זאת. ילד רעב הוא ילד שאינו יכול ללמוד כראוי והדבר עלול לגרום לבעיות נוספות.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד על חלוקת ארוחות לילדים ממשפחות מצוקה –> 

 

חלוקת מזון בחגים

החגים הם הזמן הקריטי ביותר בהם הפערים החברתיים מתגלים ומשפחות נזקקות מרגישות את הבושה ואת תחושת חוסר האונים במלוא תפארתן. אנו מנסים למנוע מכמה שיותר משפחות את ההרגשה הלא נעימה הזאת ומספקים להן חבילות מזון עשירות כדי שיוכלו להעביר את החג כמו כל משפחה אחרת. זו אחת הפעילויות המשמעותיות שלנו.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד על חלוקת חבילות מזון לחג –> 

 

כוח לתת – חלוקת ריהוט וציוד נלווה

בפעילות זו אנו מתווכחים בין אנשים שרוצים למסור פרטי ריהוט ישנים, מוצרי חשמל וציוד נוסף לבין אנשים נזקקים שצריכים את הציוד הזה. פעילות זו חוסכת עשרות אלפי שקלים בשנה ושומרת על סביבה ירוקה יותר בזכות פעולות המחזור שנלוות אליה.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד על חלוקת ריהוט לנזקקים –> 

פעילים במלכ"ר מאיר פנים
פעילים במלכ"ר מאיר פנים

מהי המשמעות הגדולה של לתרום לארגון ללא מטרות רווח?

סיוע לזולת הינו דבר קדוש בעל משמעות רבה וחוצה גבולות וארצות. במשנה, במסכת סנהדרין נאמר “לפיכך נברא אדם יחידי בעולם, ללמד שכל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא; וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא”.

כל אדם באשר הוא, הוא עולם ומלואו, וכאשר אנו תורמים ועוזרים לאחר אין גבול לסיפוק שאנו עצמנו מקבלים מכך.

וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

מסכת סנהדרין ד, ה

משמעות חברתית

מעבר לתחושת הסיפוק שלנו יש גם משמעות חברתית של ארגון ללא מטרות רווח. המשמעות החברתית היא עזרה וערבות הדדית.
ארגון מסוג זה מראה את הצד היפה של החברה שלנו והוא יכול לסייע לאנשים רבים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. מטרת הארגון היא לארגן באופן מסודר מתן תרומות כך שהן יגיעו למי שזקוק להן באמת ובצורה המדויקת עבורו.

 הפעילות של הארגון היא חוקית, מאוגדת ומתנהלת בנהלים ברורים ואיכותיים מאוד על מנת שכל אחד יקבל באמת את מה שהוא זקוק לו. המשמעות החברתית של מתן תרומות ושל מלכ”ר היא של נתינה טהורה, סיוע לאנשים ושמירה על חברה מוסרית יותר.

 

משמעות אתית

לארגון ללא מטרות רווח יש גם משמעות אתית גדולה שאומרת שהמטרה שלו היא רק לסייע ולא להגיע לרווחים אישיים. ארגון מסוג זה כולו נתינה והמטרה שלו היא להעניק לאנשים סיוע במקומות קשים בהם הם נמצאים. החיים יכולים להיות לא צפויים וגם אנשים חזקים ויציבים מאוד יכולים להגיע למצב של משבר כלכלי עמוק. 

תפקיד העמותה הוא לא לשפוט את אותם האנשים או לחנך אותם מבחינה מוסרית אלא רק להעניק להם סיוע במקומות שניתן בלי שיפוט ובלי מחויבות מצידם. חוסר שיפוט וקבלה של האחר הם חלק חשוב מאוד כשמחליטים לתרום ולעזור לאנשים אחרים. כאשר אנחנו תורמים אנחנו עושים את זה כי אנו ברי מזל שאנחנו יכולים, ולא בגלל שאנחנו טובים או מוצלחים יותר מהאחר. ועצם הנתינה שלנו מפיצה אור בקצה המנהרה למי שזקוק לכך… אור שלעיתים יכול לתת תקווה והרבה כוח להמשך הדרך.

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️