איסוף תרומות

איסוף תרומות – החשיבות והדרכים לאיסוף תרומות
איסוף תרומות

"יסוד האושר הוא: אהבת האמת בשכל, אהבת היושר בחיים, אהבת היופי ברגש, אהבת הטוב במעשה"
(הרב קוק)

אין עוררין על כך, כי במציאות העוני השוררת כיום במדינת ישראל, החברה במדינת ישראל עומדת בפני צומת משמעותית , אשר למעשה תקבע את דמותה בטווח הרחוק. עבור החברה הישראלית ניצב תפקיד חשוב בתהליך זה.

דו”ח העוני שנערך בקרב אזרחי מדינת ישראל ופורסם לאחרונה, מחדד את הצורך הקיומי והדרישה הרבה לעבודתם של מספר רב של ארגוני מתנדבים ועמותות צדקה אשר עוסקים בכל המסגרות התומכות בתחום של איסוף תרומות.  כיוון שהממשלה ודורותיה קיצצו ,הזניחו ואף חמקו מנטל האחריות אשר הוטל על כתפם לטיפול ולעזור לאלו הנזקקים – ולמעשה הותירו את השטח עבור ארגונים, אשר יבצעו את פועלם בהרבה מצבים באמצעות תקציב מינימלי ביותר.

המצוקה הרבה, המצב הכלכלי וכן הפער החברתי אשר שורר במדינת ישראל מציב בפני החברה הקיימת בו משימות לאומיות וכן אתגרים, אשר כאמור יעצבו את דמותה של החברה הישראלית בשנים הבאות. העמותות וארגוני הצדקה הרבים שפועלים כיום זקוקים לעזרת הציבור למתן צדקה ככל שניתן ובאיסוף תרומות.

הדרכים לאיסוף תרומות

חרף הצורך הברור מאליו, ארגונים ועמותות מתקשים בהיבט של  איסוף תרומות, בפרט שקיימים כ”כ הרבה ארגונים ועמותות הזקוקות לתרומות  כאשר הרעיונות והמטרות הנשגבות מתרבות מדי יום.

על מנת להרחיב את איסוף התרומות, יש לבצע חשיבה מחוץ לקופסה, אשר ישכנעו את התורמים למיניהם. להלן יוצגו בפניכם כמה דרכים יעילות עבור איסוף תרומות.

צירוף של ממונה על איסוף תרומות

יש משמעות רבה לכך שבארגון תהיה פונקציה שהיא ממוסדת על איסוף תרומות, הוא צריך להיות אדם בעל ותק, אשר יהיה אמון על תחום זה במסגרת הארגון וכך יעשה כל הזמן עבור איסוף תרומות וישמור על הזרימה של הכספים באופן קבוע. עליכם לבחור באדם אשר הוא בעל ותק בנושא זה, עם יחסי אנוש נהדרים, שידע כיצד לכתוב מכתבים פורמליים עבור כל מיני גופים, בעל יוזמה, טיפול בפניות מיטבי, בעל נמרצות ואהבה לבריות. אדם אשר יהיה בעל מודעות כי עסקינן בשליחות עצומה מעבר לפעילות. אפשר לתגמל אותו על ידי העמלה מהתרומה, על מנת להחדיר בו מוטיבציה להמשך התהליך.

קיום אירוע של איסוף תרומות

קיום אירוע של איסוף תרומות הינה נקיטה בדרך נהדרת עבור התרמה במקום אחד, איסוף תרומות גבוה ובאופן מהיר. כדאי לכם לבצע אפיון של האירוע הזה בקונספט מסוים, כמו למשל – מסיבה או חגיגה, ערב גאלה, חלוקה של תעודת הוקרה, כאשר ההשתתפות באירוע זה טומנת בחובה תשלום או מכירה של כל מיני מוצרים, אשר כל ההכנסות מהם יוענקו עבור ארגון או עבור עמותה כל שהם. עליכם לפרסם את ביצוע האירוע רב מוזמנים הזה וכך לבצע באז תקשורתי וכן להעלות את סך המשתתפים באירוע זה.

חלוקה של עבודת מטה ושל עבודת שטח

מומלץ לכם, באם רצונכם לבצע איסוף תרומות, לחלק את הפעילות לכדי עבודת מטה וכן עבודת שטח. אנשי המטה יעסקו בפנייה טלפונית על פי רשימה של אנשים אשר כבר תרמו בשנים קודמות או בעלי הון ובעלי כוח שיש צ’אנס מרבי שיהיו עשויים לעמוד בתרומה הכספית אשר נדרשת מהם, ואילו עבודת השטח תתבטא בכך כי הם ייגשו אל כל מיני גורמים על מנת לבצע איסוף תרומות. צריך להפיק כל מיני פנקסים ייעודיים שיבהירו היטב את מהות התרומה ולמי מחולק הכסף אשר נתרם ולחלק להם קבלה.

העלאה של קמפיין יעיל עבור איסוף תרומות

בהנחה שיש בקרב הארגון או העמותה את התקציב אשר נדרש לעורר מודעות רבה אצל האזרחים במדינת ישראל, אפשר לערוך קמפיין על גבי רשת האינטרנט או אף להציג סרטון וירטואלי אשר יגרום בקרב התורמים לפתוח את הכיס שלהם לרווחה בעת חג לדוגמה, כי אז התורמים בעלי נטייה ליתר נדיבות. אפשר להציג בסרטון זה ילדים אשר מתחת לקו העוני, מתנדבים אשר יפנו ברמה האישית אליהם, סיפורי הצלחה בקרב בני אדם, סרטון תדמית על ארגון או עמותה כל שהם. אפשר להעלות את הסרטון הווירטואלי לתקשורת, ליוטיוב, לרשת החברתית פייסבוק או לאתר האינטרנט של העמותה או של הארגון.

מציאה של תורמים עבור איסוף תרומות

יש חשיבות למציאה של תורמים פוטנציאליים, אפשר לבצע את זה באמצעות חיפוש בתקשורת של בני אדם אשר עוסקים בתפקיד בכיר, או מציאה של קרנות פילנתרופיות ברחבי מדינת ישראל וברחבי תבל.

ארגון מאיר פנים אוסף תרומות למען נזקקים:

ארגון מאיר פנים דוגל באיסוף תרומות לשם מתן צדקה. ארגון מאיר פנים עוזר לנזקקים במגוון תחומים ובדרך שלא תבייש אף נזקק הזקוק לצדקה. 

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בתי התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונות לסליידר_שבועות

עוזרים לקשישים בקורונה

עכשיו יותר מאי פעם אנו עוזרים לקשישים לעבור את התקופה הזו

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

מתנדבים מחוץ לארץ

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_כרטיס-חדש

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

שאלות נפוצות על איסוף תרומות

יש מספר דרכים לתרום, כולן רשומות באתר ושקופות ב-100%.

כן, התרומה מוכרת במס לפי סעיף 46 של מס הכנסה.
בהחלט! אנחנו תמיד מחפשים מתנדבים חדשים.
 

בזכות תרומתכם אנו מספרים ארוחות חמות מזינות בבתי התמחוי שלנו, במשלוחים הביתה ובכרטיסי מזון המחולקים לנזקקים. 

בהחלט! בחגים אנו עורכים חבילות מזון מיוחדות המתאימות למועד.
למאיר פנים בתי תמחוי המפוזרים בארץ: ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה.

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי  נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️