אוכל מוכן לשבת – עזרו לאנשים רעבים

ישנן הרבה מאוד ארוחות לאורך השבוע, אך אף אחת מהן לא חגיגית כמו ארוחות השישי והשבת. כבר מהשעות המוקדמות של יום שישי בבוקר, ממלאים את כל הרחובות שלל אדיר של ריחות משגעים של מיני תבשילים מכל העדות, ריחות המסמלים את השבת הקרבה, ואת המשפחתיות והאחדות הנלוות אליה. אמנם בשנים האחרונות רכישת אוכל מוכן לשבת הולכת ונהיית נפוצה יותר ויותר, ורבים נערכים לסוף השבוע באמצעותן.

אוכל, קדימה, אוכל

כמעט לא קיים קניון בישראל שלא מציב החל משעות הבוקר המוקדמות של יום שישי דוכני מזון עם שלל סוגים של מזונות. מה אין בדוכני אוכל מוכן לשבת? קובות, אורז, תפוחי אדמה אפויים בתיבולים שונים, מפרום, קוסקוס עם מרק ירקות, קציצות ומה לא?

חלק ממי שקונים אוכל מוכן לשבת אפילו מעדיפים לקנות אוכל על פני להכין אותו, היות והמאכלים המוכנים לשבת יכולים להוות אפשרות להיכרות עם עוד סוגי מאכלים ומזונות. אותם אנשים לא בהכרח היו נחשפים אל מזונות אלו לולא דוכני המזון המאפשרים את רכישתם.

רגע, מה הבעיה להכין אוכל לבד?

יש כמה וכמה סיבות שיכולות לגרום לקניית אוכל מוכן לשבת. אנשים שבישלו כל חייהם והתבגרו, הרבה פעמים כבר לא מסוגלים לעמוד על הרגליים ולהכין אוכל, והם מרשים לעצמם להנות מאוכל אותו הם יכולים לקנות בחוץ.

יש אנשים שפשוט לא טובים בלבשל, לא משנה כמה ינסו וישתדלו. וכדי להיערך לארוחות שבת כראוי, מצטיידים אותם האנשים מראש עם אוכל מוכן לשבת, כך הם יכולים להבטיח ארוחה טעימה ומזינה.

משפחות מרובות ילדים או אנשים שמארחים אצלם לארוחת השבת, צריכים להכין כמויות אוכל גדולות במיוחד, כדי ששום דבר לא יחסר. לפעמים המשימה היא מורכבת ומתישה במיוחד, ולא מאפשרת קיום בישולים גדולים. הדבר גם תלוי בגודל המטבח, שלפעמים לא מאפשר העמדת סירי תבשילים רבים כל כך במקביל. הפתרון הקל, הנוח והמתבקש הוא קניית אוכל מוכן לשבת, ורבים האנשים המשתמשים בו.

מבין הסיבות לקניית אוכל מוכן לשבת, קיימת גם הסיבה הכלכלית. ישנם אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם רכישה של מוצרי מזון רבים לבישולים לשבת, ומעדיפים להשקיע את כספם המועט בקניית אוכל מוכן לשבת. כך יש להם אפשרות לשלוט בכמויות ולהבטיח לעצמם ולבני משפחתם ארוחה חמה וטעימה.

וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

מסכת סנהדרין ד, ה

רוצים לתרום אוכל מוכן לשבת? בחרו אחת האפשרויות

תמונה_חיצונית_פרויקט_מסעדות

בית התמחוי שלנו

בתי התמחוי שלנו מפוזרים ברחבי הארץ ומאכילים אלפי אנשים רעבים

תמונה-חיצונית-של-פרויקט_חג

ארוחת חג

תרומת ארוחת חג לנזקקים הוא אחד הפרוייקטים החשובים שלנו​

חבילות מזון

אספקת מוצרי מזון למשפחות נזקקות. יש חבילה בסיסית ומשודרגת

חלה לשבת

אנו מחלקים חלה לנזקקים בכל שבוע כדי לעשות להם שבת שמחה יותר

ארוחות-ילדים

תרומת מזון לילדים נזקקים

למעגל העוני אין פנים, אין מגדר, אין גיל. אנו תורמים גם לילדים.

תמונות לסליידר_חגים3

כרטיסי מזון

אנו מספקים כרטיסי אשראי לרכישת מזון ברשתות שיווק

חלוקת אוכל מוכן לשבת

יש גם אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם קנייה לא של מוצרי מזון ולא של אוכל מוכן לשבת. אותם אנשים נזקקים, פונים בדרך כלל לארגונים והעמותות שיכולים לסייע להם בנושא, ולצייד אותם באוכל. הארגונים מרכזים בתוכם מגוון שירותי רווחה, הכוללים בין היתר גם חלוקת מזון. אחד מהארגונים העוסקים במלאכת הקודש הזו הוא ארגון מאיר פנים.

ארגון מאיר פנים

ארגון מאיר פנים הוקמה מתוך רצון גדול והבנת החשיבות הקיימת בלסייע לנזקקים שאין להם מה לאכול, ודואגת לרווחה שלהם במגוון רחב של דרכים, עליהן נפרט כאן בהמשך. מאיר פנים משמשת היום כארגון הגדולה ביותר בישראל לרווחת נזקקים, ודואגת להכיל אלפי אנשים ברחבי הארץ.

ארגון מאיר פנים פרושה כיום על פני חמישה סניפים בישראל. הסניפים נמצאים בערים ירושלים, טבריה, אור עקיבא, צפת ודימונה. בכל אחד מחמשת הסניפים הללו פועל במרץ צוות גדול של אנשים, שביחד דואגים לבשל ארוחות חמות ומכובדות מדי יום. את הצוות מרכיבים אזרחים מתנדבים, צעירים ומבוגרים כאחד, וכן אסירים בשיקום, ניצולי שואה, נערים ונערות עם פיגור שכלי ועוד אנשים מאוכלוסיות מוחלשות, שמוצאים את מקומם בזרועות הפתוחות של ארגון מאיר פנים.

חלוקת מזון

ארגון ללא מטרות רווח שלנו דואג לכל אחד מהמגיעים אל הסניפים הרגשה של בית. חלק מהאנשים שמגיעים לסניפים כבר ממש מכירים, ומשמשים חברים ואף משפחה אחד של השני, וביחד עם צוות המתנדבים נוצרת בסניפים הרגשה אמיתית של מקום חם לחזור אליו. המקום מעניק, מעבר לצלחת אוכל חמה, גם המון חום, אהבה, משפחתיות ואכפתיות.

צוות המתנדבים במקום דואג לצייד כל אחד ואחת מהמגיעים לבית המזון במנה נוספת במידה והוא מעוניין בה, וכן אריזת מנות לטייק אוואי למי שמעוניין וזקוק להן. אריזות אלו מאפשרות להם לאכול יותר מארוחה אחת חמה ביום, ורבים מסתייעים בשירות על מנת להבטיח בטחון תזונתי.

הארגון דואג כמובן גם לארוחות שבת ארוזות עבור הנזקקים. כל אחד מהם יכול להגיע לאחד הסניפים ולקחת לעצמו קופסאות מוכנות עם אוכל מוכן לשבת.

מגוון הפעילויות של ארגון מאיר פנים

כדי להמשיך ולקיים את ארגון מאיר פנים כארגון שעובד מסביב לשעון על מנת לייצר ארוחות חמות, מזינות ועשירות, ארגון מאיר פנים זקוק לכספים. קיים אוסף גדול של תורמים שדואגים לשמור את הארגון במצב מאוזן מבחינה כלכלית, וביניהם רשתות השיווק התורמות מוצרים מכל הסוגים אותם דואגים לאסוף צוות המתנדבים של ארגון מאיר פנים.

בין התורמים נמנות גם קהילות עירוניות וכן בתי ספר שמתנדבים לסייע גם באיסוף וגם באריזת המזון בארגזים לקראת העברתם לנזקקים. קיימות גם תרומות רבות מהקהילות היהודיות ברחבי העולם, שעוזרות מאוד לקיום ותפעול הארגון.

ארגון צדקה מאיר פנים דואג גם למגוון רחב של פעילויות שיאפשרו את המשך קיומה. שיתופי פעולה עפ רשתות מזון גדולות המאפשרות חלוקת כרטיסי מזון לנזקקים, בעיקר לקראת תקופות החגים אך גם לאורך כל השנה כולה, מכירת כרטיסי ברכה של “שנה טובה”, שכספי הרכישות מהם מתורגמים למזון עבור אותם נזקקים ועוד.

כחלק מהפעילות החשובה של ארגון מאיר פנים, ובנוסף לבתי המזון המאכילים מאות ואלפי אנשים מדי יום, מפעיל הארגון קייטנות לילדים נזקקים, ומקיימת עבורם מגוון רחב של פעילויות העשרה כמו תחרות בטיחות בדרכים, פעילויות קיץ, חלוקת ערכות ציוד לכיתה א’, שיתופי פעולה עם ארגוני ענק כמו קוקה קולה ועוד. נוסף על כך, כחלק מהפעילות השותפת של הארגון, היא מארגנת חלוקת ריהוט וציוד יד שניה לנזקקים, וכן איסוף ושיפוץ במסגרת חלוקתם.

אוכל מוכן לשבת – איך אפשר לסייע?

כל אחד ואחת יכולים להיות חלק ממעגל התרומה לנזקקים, על ידי תרומת ארוחות מוכנות ומוצרי מזון. כל עזרה היא עזרה, וגם סיוע בארגון המוצרים לפי ארגזים וכן בחלוקתם הוא עזרה גדולה ומשמעותית.

מַיִם רַבִּים לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה וּנְהָרוֹת לֹא יִשְׁטְפוּהָ

שיר השירים פרק ח' פסוק ז' 
מתנדבים מחוץ לארץ

זה הזמן שלך להצטרף למשפחת התורמים שלנו ולעשות חסד עם אלפי נזקקים ברחבי הארץ.

ההוצאה מוכרת לצרכי מס ולצרכי חסד  ❤️